אריק בנדר: "האדמו"ר מקאליב חלק מהילדות"

"האדמו"ר הקים את הקריה סמוך לבית הורי בראשון על שטח שהיה פעם פרדסים של דוד של אמי, אח של סבתא שלי, ר' אליעזר ברנשטיין ז"ל"

כ"ק האדמו"ר מקאליב. צילום מסך
כ"ק האדמו"ר מקאליב. צילום מסך

עיתונאי מעריב אריק בנדר, מבכה את הסתלקותו של האדמו"ר מקאליב ומגולל את הקשר המיוחד של משפחתו ושלו עם האדמו"ר זצ"ל שהלך לעולמו בגיל 96.

"האדמו"ר הקים את הקריה סמוך לבית הורי בראשון על שטח שהיה פעם פרדסים של דוד של אמי, אח של סבתא שלי, ר' אליעזר ברנשטיין ז"ל", מספר בנדר בשיחה עם ערוץ 7.

"ליווינו את הבנייה מראשיתה. אבי ז"ל תרם לבית הכנסת (מבנה ענק שנראה כמו הסינרמה) את הספסלים, דוכני התפילה ואת ארון הקודש לזכר משפחתו שנספתה בשואה".

בנדר משחזר, "בחגים הייתי הולך עם אבי להתפלל שם והיינו באים גם כשהאדמו"ר היה פותח טיש נושא דרשה ומחלק לחסידים קוגל. אהבנו שם את הזמירות והניגונים שהיו שרים (למשל בשמחת תורה ובשמחת בית השואבה)".

"המזכיר של הרבי קראו לו חיים בניומן. הוא היה נוהג לשבת שעות עם אבי בנגריה שלו והם היו משוחחים ביידיש על החיים, על השואה וגם קצת פוליטיקה. לרבי מקאליב היו פנים חלקות חלקות כתוצאה מהניסויים שעבר בשואה וכולנו הכרנו את סיפור חייו. הוא חלק מהילדות שלי. אני ממש עצוב על מותו. איש צדיק".

השארת תגובה