הראשל"צ: רבנים כל היום עצובים

הראשון לציון רבי יצחק יוסף: יש כאלו נקראים רבנים והם כל היום עצבנים – הדברים נאמרו במעמד 'הקבלת פני רבו' במוסדות 'כאיל תערוג'

במעמד הקבלת פני רבו בקהילת 'כאייל תערוג' בנשיאות רבי אייל עמרמי, אמר הראשון לציון רבי יצחק יוסף, כי יש המתחזים לרבנים ואינם לומדים תורה באמת, ורואים זאת עליהם שבמקום להיות שמחים הם 'עצבנים'. לדברי הראשל"צ הדבר נובע מכך שבמקום לעסוק בתורה הם הולכים משמחה לשמחה מחתונה לשבע ברכות.

"לולי תורתך שעשועי אז אבדתי בעניי. לולי התורה שלנו אדם נכנס לדיכאונות למשברים.  אדם שלומד תורה אשריך בעולם הזה וטוב לך בעולם הבא לא רק בעולם הבא מקבל שכר גם בעולם הזה הוא מאושר", אמר הראשון לציון.

הרב יצחק יוסף הציע מבחן לדעת האם רב הוא באמת תלמיד חכם העוסק בתורה, או שהוא רק מתחזה לרב: "אתה רואה רב שעוסק בתורה הוא שמח. אתה רואה כאלו שהם רק נקראים רבנים הם עצבנים. למה לא לומדים תורה והולכים משמחה לשמחה מחתונה לשבע ברכות. רוצים לבחון מי זה רב באמת אם הוא עצוב או שמח. אם הוא עצוב סימן שזה לא רב אם הוא שמח סימן שהוא מתמיד".

הרב ציין את הנהגתו של אביו מרן פוסק הדור רבינו עובדיה יוסף זיע"א, שכל ימיו היה שמח והולך בשמחת התורה שהייתה מאירת פניו, לאור שקיעתו הגדולה בלימוד התורה הלכה למעשה.

בסיום דבריו שיבח הראשון לציון הרב יצחק יוסף, את מוסדות 'כאייל תערוג' שפורחים ועולים וזוכים להרבות תורה ויראת שמים בשכונת הר חומה. כמו כן ציין את שבחו של נשיא המוסדות הרב אייל עמרמי, אשר חולל מהפכה בעולם התשובה בארץ ובעולם בכלל ובירושלים ובשכונת הר חומה בפרט. יהי רצון שיאריך ימים על ממלכתו ויוסיף להרבות תלמידים ומשפחות המתקרבים לדרך התורה והיראה, בירך את הרב עמרמי.

באירוע הקבלת פני רבו נוכחו מאות מתלמידי ושומעו לקחו של נשיא מוסדות 'כאייל תערוג' הרב אייל עמרמי שישב לצדו של הראשון לציון. את האירוע כבדו בנוכחותם חבר הכנסת הרב מיכאל מלכיאלי, סגן ראש עיריית ירושלים ומחזיק תיק חינוך חרדי הרב אברהם בצלאל, חבר מועצת עיריית ירושלים הרב צביקה אסולין.

השארת תגובה