באשדוד תתקיים עצרת תפילה ומחאה למניעת חילולי השבת

את העצרת, שמתקיימת במסגרת צעדי המאבק בפתיחת מרכז 'ביג' בעיר בשבתות יובילו רבני העיר ■ המשטרה ערוכה בכוחות גדולים כדי לאבטח את האירוע

מתחם ביג בקסטינה. צילום: פייסבוק
מתחם ביג בקסטינה. צילום: פייסבוק

סערת חילולי השבת באשדוד: היום תתקיים הפגנה המונית בעיר אשדוד במחאה על חילולי השבת המתמשכים במתחם ה'ביג' בעיר. זאת לאחר שנעשו מאמצים רבים מצד רבני העיר ופרנסיה לסגירת המתחם. מאמצים שעד כה לא צלחו.

כחלק מהמגעים שהתקיימו בין הרבנים לראשי הקניון נפגש בלוס אנג'לס האדמו"ר מפיטסבורג עם אחד מבעלי הקניון יהודה שלמה. במהלך הפגישה הבטיח שלמה לבחון ברצינות את סגירת המתחם. דבר שלא נעשה עד כה.

עצרת התפילה ההמונית תיערך היום (שני), ער"ח סיון. העצרת תתקיים ברחובה של עיר, בשדרות ירושלים שלצד רובע ז'. לאחר שקיבלו את הסכמתם וברכתם של רבני העיר לקיום העצרת הכריזו הגבאים בכל בתי הכנסיות בעיר, בקהילות החסידיות, הליטאיות והספרדיות, כמו גם בהיכלי הישיבות, כי על כל אחד מהתושבים להשתתף בעצרת וזאת על מנת למנוע הפגיעה בכבודה של השבת בידי בעלי מתחם 'ביג'.

מועדת ההיגוי האחראית על קיום עצרת המחאה נמסר: "מדובר בעצם בצעד של התגוננות. פתיחת מרכזי סחר בסמוך לאזורים שבהם מתגוררים שומרי שבת מהווה קריאת תגר על עצם מגוריו של הציבור החרדי בעיר. מה גם", הוסיפו, "שאנו לוחמים בעצם את מלחמתו של האזרח הקטן, זה שנאלץ לעבוד למחייתו כל השבוע ועתה הוא עומד להפסיד את יום המנוחה היחיד שלו. אנו נאבקים למען הילד שבקושי רואה את אביו, ועתה הוא מפסיד גם את ההזדמנות היחידה שלו לזמן איכות עם הוריו".

ממשטרת אשדוד נמסר כי המשטרה השלימה היערכותה לעצרת, תוך הבנה שמדובר בעצרת תפילה שתתנהל בצורה מכובדת ושקטה כשההמונים יתפזרו מיד עם תום העצרת. כפי שדווח הגברים מתרכזים ברח' שד' ירושלים ואילו הנשים ברח' רב חיסדא/ינאי. העצרת מיועדת לתושבי אשדוד אם כי גם אברכי הקהילה החרדית בקרית גת יגיעו לעצרת במטרה לחזק את תושבי אשדוד במאבקם על קדושת השבת.

השארת תגובה