מעלה אדומים מדורגת בהתחלות בניה למסחר

מעלה אדומים מתברגת למקום הרביעי בהתחלות בנייה למסחר – זאת עפ"י נתוני הלמ"ס לשנת 2018 • הסיבה: בניית דיזיין סיטי בשטח של 90 אלף מ"ר

הדמיית דיזיין סיטי מישור אדומים של קס גרופ (14) - קרדיט אדריכל שלמה גרטנר
הדמיית דיזיין סיטי מישור אדומים של קס גרופ (14) - קרדיט אדריכל שלמה גרטנר

בעוד שבשנת 2018 חלה ירידה בהתחלות בנייה לתחום המגורים, שטח התחלות הבנייה בתחום המשרדים והמסחר עלה בשיעור ניכר. כך עולה מניתוח נתוני הלמ"ס שביצע משרד שמאות המקרקעין של ישראל יעקב.

מנתוני הלמ"ס עולה כי הערים המובילות בבנייה למסחר הן: חולון, בני ברק, ראשון לציון, מעלה אדומים ובאר שבע.

שמאי המקרקעין ישראל יעקב מציין כי את הגידול בבניית משרדים ומסחר ניתן לייחס למספר מגמות. הראשונה, ראשי ערים מעוניינים בבנייה של נכסים לייעוד תעסוקה ומסחר שמניבים להם הכנסות גבוהות יותר מארנונה. לצד זאת, גם יזמים לאור הקיפאון בשוק המגורים רואים היום בבנייה של משרדים ומסחר הזדמנות להרחבת פעילות החברות שלא רק בתחום המגורים וגם הזדמנות לייצר לעצמם פרוטפוליו של נכסים מניבים. עם זאת, לצד הרצון של ראשי הערים והיזמים להרחבת הפעילות בתחומים אלו יש לבחון שאכן הבנייה תואמת את הביקושים וכי אותם שטחים שנבנים היום יזכו לביקושים בשוק.

חנוך קס, מיזמי דיזיין סיטי באיזור התעשייה של מעלה אדומים: "את התחלות הבנייה במישור אדומים ניתן לייחס להקמת פרוייקט דיזיין סיטי – מתחם לעיצוב הבית בשטח של 90 אלף מ"ר שבנייתו החלה השנה. אזור התעשייה מישור אדומים צפוי עוד לגדול – כבר כיום משרד העבודה והרווחה מקדם תוכנית להרחבתו, ב-1,400 דונם. בעקבות התוכנית צפוי אזור התעשייה להפוך לאחד המתחמים הגדולים לתעסוקה ומסחר במטרופולין ירושלים.

השארת תגובה