בעלי תסמונת דאון בהצגה

שלוש שעות לפני החתונה הכול צף, אם החתן לוחצת לבטל את החתונה בשל אחיה של הכלה המתמודד עם פיגור קל ♦ על ההצגה המיוחדת של הבימאית החרדית: "קול ששון וקול כלה"

העבודה על ההצגה "קול ששון וקול כלה" התחילה לפני 5 שנים ומציגה על במה כבר שלוש שנים. ההצגה משלבת שחקנים עם תסמונת דאון (שחקני״כנפיים״). מדובר בהצגה ייחודית ומרתקת וחברה' שממש מצווה לפרגן להם.  בעקבות התלבטותה והתחזקותה של הבימאית (אישה חרדית) האם להמשיך עם ההצגה? קיבלה הנחייה ברורה מרבנים להלכות שמירv בין השחקנים ושמירת התוכן היהודי ובכך קיבלה היתר מיוחד להמשיך עם ההצגה ואף בירכו את הפעילות. תוצאה: שחקנית הראשית חזרה בתשובה.  

העלילה: שלוש שעות לפני החתונה. אם החתן מחליטה לבטל את החתונה בשל אחיה של הכלה המתמודד עם פיגור קל.  במאית דתיה, שחקנים ״לא רגילים״ ו״רגילים״ שמשחקים ״לא רגילים״ נשאלת השאלה – מיהו ״החריג״? מיהו השונה?

קרן כהן – ילידת ירושלים, נשואה. חיה בבני ברק, בעלה אברך מתחזק, אמן ומלחין. במהלך לימודי משחק בניסן נתיב, הוא ראה בה משהו ודחף אותה לעבוד על הצגה עם שק"ל. בעקבות ההתנסות הזו החליטה ללמוד בימוי בסמינר הקיבוצים ומשם כתבה שיחקה וביימה הצגה על אשה חרדית. במהלך ה"מחקר" להצגה – חזרה בתשובה. בבגרותה, ולאחר שהתחילה לעבוד על "קול ששון", בדיוק כמו בהצגה, היא גילתה שיש לה דוד המתמודד עם אספרגר, חי בכפר השוודי ולא היה חלק מחייה. גילוי זה דחף אותה ללכד את כל המשפחה ולעודדם לקשר איתו. לחתונתה, הוזמנו, על אף התנגדויות מצד אמה (בדיוק כמו בהצגה) – כל שחקני התיאטרון.

פסטיבל "יוצרים צמי"ד" מתקיים זו השנה התשיעית ביוזמת מחלקת צמי"ד במנהל תרבות חברה ופנאי בעיריית ירושלים זאת במטרה לתת לאוכלוסיית צמי"ד (צרכים מיוחדים) ברחבי הארץ במה מכובדת לחשוף את כישרונם ופעילותם לציבור הרחב. בפסטיבל יקחו חלק למעלה מ-300 יוצרים ואמנים בעלי מוגבלויות מרחבי הארץ בכ-40 מופעים ואירועים שיועלו בבמות ומתחמים ברחבי ירושלים. 

בחודשיים הקרובים ההצגה תעלה בגרסה לנשים בלבד.
השארת תגובה