נפצע בתאונת דרכים – חברת הביטוח תבטח?

בעלי נפצע בתאונה לפני 5 שנים ומוגבל בהליכה (משתמש בכיסא גלגלים). אנחנו רוצים לרכוש פוליסת ביטוח חיים ולא בטוחים אם המגבלה שלו אמורה להפריע. האם יש מצב שכל החברות יסרבו?

נועם קוריס
נועם קוריס

שאלה: לפני שלושה חודשים עשיתי הסכם עם נגר על רכישת ריהוט, כאשר בהזמנה מופיע רק תיאור של מבנה הריהוט ולא ממה הוא מיוצר. במהלך הפגישות עם הנגר עבור התוכניות, שאלתי אותו מאיזה חומר מיוצר הריהוט, ובמסווה של אמינות הוא אמר כל הזמן שהכל יהיה בסדר וזה יהיה הכי טוב שיש… כעת, בפגישה האחרונה אתו התברר לי שהוא מתכנן את חלק מהריהוט ממלמין (סיבית), ולטענתו 95% מהאנשים רוכשים ממלמין וזה מעולה וכו'. בשלב זה עדיין לא חתמתי לו על אישור הזמנה בפועל ועדיין לא יוצר כלום, האם אני רשאי לבטל את העסקה לגמרי בגלל הונאה ולקבל את כל כספי בחזרה ?

יצוין שבהסכם מופיע שבמקרה שלאחר אישור הזמנת העבודה ולאחר מדידות בשטח והכנת תכניות ושרטוטים לייצור, הלקוח ירצה לבטל את ההזמנה מכל סיבה שהיא, הביטול יהיה כרוך בתשלום של 25% מערך ההזמנה הכולל +מע"מ. (וכל הנ"ל כבר התבצע). אשמח מאוד לקבל חוו"ד בנידון.

תשובה: בהחלט ניתן לראות בתשלום של חלק מסך ההזמנה כאישור שנתת להזמנה וקיבול ההצעה מהספק בהתנהגותך. במילים אחרות – קיימים מקרים שתשלום על חשבון יכול לבוא במקום החתימה על ההסכם. יצוין, שבמידה והספק רימה אותך כטענתך וטען בפניך שהריהוט יהיה מעץ מלא אז זו בהחלט יכולה להיות סיבה לביטול ההזמנה ללא עלות. השאלה כאן היא עובדתית. האם באמת הספק רימה אותך? האם רק לא דיברתם על פרט מהותי זה ולאור שבאמת 95% מהאנשים רוכשים סיבית היה עליך לציין מראש שברצונך ריהוט מעץ מלא?

שאלה: בעלי נפצע בתאונה לפני 5 שנים ומוגבל בהליכה (משתמש בכיסא גלגלים). אנחנו רוצים לרכוש פוליסת ביטוח חיים ולא בטוחים אם המגבלה שלו אמורה להפריע. האם יש מצב שכל החברות יסרבו? האם ידרשו פרמיות גבוהות מדיי? איך מתמודדים עם הביטוח עוד לפני רכישת הפוליסה?

תשובה: לצערי אכן חברות ביטוח עשויות לדחות ולא לקבל לביטוח או לדרוש פרמיות גבוהות יותר. התשובה משתנה בהתאם לאופי הפגיעה. בכל מקרה, ניתן להתייעץ עם יועץ ביטוח או איש מקצוע רלבנטי אחר שכן משפטית נראה שלא ניתן לחייב את חברות הביטוח.

שאלה: הייתי מעורב בתאונת דרכים בדרך הביתה מהעבודה האם כדי להיות זכאי לתשלום מביטוח לאומי חובה לעבור במיון או שגם רופא משפחה יכול לאשר תאונת עבודה? יש לציין גם שמדובר ברכב הסעה של העבודה והתאונה מצוינת.

תשובה: צריך שהדברים יהיו כתובים על גבי הטופס הרפואי ולכן תציין בפני הרופאים שמדובר בתאונת עבודה וגם תדאג לקבל טופס ב.ל 250 מהמעביד, בהמשך עם קבלת הטופס ותעודות רפואיות של נפגע בעבודה תגיש תביעה לדמי פגיעה לעצם ההכרה כנפגע עבודה, לאחר מכן תפנה למשטרה לקבל אישור משטרה ובהמשך גם תגיש תביעה אזרחית כנגד הביטוח חובה ולאחר התייצבות המצב הרפואי, שכן יש להניח שתהיה זכאי גם לתשלומים מביטוח החובה.

ניתן לשלוח שאלות למדור בפקס 0777060059 ובמייל kurislaw@gmail.com

 

השארת תגובה