לראשונה: חוגי בית לבעלי מוגבלויות

יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, חה"כ יעקב מרגי מש"ס בבית עמית של הארגון בראש העין. חה"כ מרגי: "כיו"ר ועדת החינוך של הכנסת יותר משליש מהדיונים שקיימתי היו בנושא החינוך המיוחד וקידום אוכלוסיית האנשים עם הצרכים המיוחדים בישראל"

מרגי עם בעלי מוגבלויות
מרגי עם בעלי מוגבלויות

לקראת הבחירות לכנסת ה-21 ועל רקע השיח הציבורי הרחב בנושא אוכלוסיות עם מוגבלויות, ארגון אלאור, שפועל למעלה מ-30 שנה למען אנשים עם מוגבלויות בישראל ומפעיל בראש העין את כפר בני ציון ומסגרות נוספות לאנשים עם מוגבלויות, יזם שורה של מפגשים מיוחדים בבתי הארגון, חוגי בית בהם המועמדים לכנסת יוכלו להציג את הצעדים המתוכננים ע"י המפלגות כדי לקדם את אוכלוסיית האנשים עם צרכים מיוחדים בישראל, בשיח בלתי אמצעי עם אנשים עם מוגבלויות. עד כה השתתפו במפגשים שר הכלכלה והתעשייה, חה"כ אלי כהן ממפלגת כולנו וחה"כ ד"ר עליזה לביא ממפלגת כחול לבן.

אמש התקיים מפגש מיוחד נוסף עם יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, חה"כ יעקב מרגי ממפלגת ש"ס בבית של הארגון בראש העין. בכל אחד מהמפגשים נכחו כ-40 משתתפים: דיירי הארגון- אנשים עם צרכים מיוחדים ומשפחותיהם, עובדים ושכניםשל הבתים בקהילה. במפגש המרגשים הפוליטיקאים שמעו מפי הדיירים, המשפחות והעובדים על החיים בבית של הארגון, יציאה לתעסוקה, פעילות במסגרת תנועת הצופים וההתנדבות בצה"ל שעושים הדיירים. הדיירים וצוות ההוסטל שאלו על החינוך המיוחד ועל ההזדמנות שלהם לרכוש השכלה גבוהה, על נושאים שנוגעים בדת ומדינה, על ההתאמות שניתנות לאנשים עם צרכים מיוחדים במוסדות החינוך, על גזענות ופילוג בחברה הישראלית ועל נושאים נוספים רבים.

ארגון אלאור פועל מעל 30 שנה במסגרות שונות ברחבי הארץ למען אנשים עם מוגבלויות ומספק מענה בתחומי הדיור, התעסוקה והפנאי. בין היתר, עוסק הארגון בהפעלת בתים לילדים ובוגרים על רצף אוטיזם, מוגבלות שכלית התפתחותית ובתים שיקומיים. את הדיירים מלווה צוות מקצועי המורכב משלל בעלי מקצוע בתחומים שונים, כגון רפואה, תעסוקה, תרבות ופנאי, תזונה ועוד. בנוסף, הארגון מעודד יציאה לעבודה ושילוב הדיירים בחברה במסגרות תעסוקה חיצוניות שונות, בכדי לקדם עצמאות וכן לקרב אנשים בעלי מוגבלויות לקהילה.

יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, חה"כ יעקב מרגי: "כיו"ר ועדת החינוך של הכנסת יותר משליש מהדיונים שקיימתי היו בנושא החינוך המיוחד וקידום אוכלוסיית האנשים עם הצרכים המיוחדים בישראל. עסקנו בחקיקת חוק החינוך המיוחד, השקענו מחשבה רבה על איך כל תלמיד ותלמיד יוכל ללמוד ולהשתלב במערכת החינוך הרגילה או מערכת החינוך המיוחד בצורה מיטבית ובשנת הלימודים הבאה- תש"פ יתקיים בפיילוט מיוחד בצפון שישלב אנשים עם צרכים מיוחדים במערכת החינוך הרגילה. מדינת ישראל מקדמת הנגשה של מוסדות החינוך כולם. בתי ספר, גנים, אוניברסיטאות ומכללות, חייבים להיות מותאמים לאנשים עם מוגבלות מכל סוג. אני שמח לראות שיש כאן צוות נפלא שעובד עם הנשמה, בשליחות. אתם צריכים להיות גאים שזכיתם להיות במסגרת כזאת".

בעלים של ארגון אלאור, אלון אלרואי: "אנו מברכים על ההזדמנות לתת לדיירי ארגון אלאור, אנשים עם מוגבלויות לקחת חלק במערכת הדמוקרטית לקראת הבחירות ולפגוש את המועמדים מהמפלגות השונות. אני מודה למועמדים לכנסת על המפגשים המרגשים עם הדיירים ועל ההרתמות הנהדרת שלהם להיענות לכל שאלה של דייר, הורה או עובד".

מנכ"לית ארגון אלאור, ריקי רביוב: "ארגון אלאור גאה לעמוד בראש היוזמה לקיים מפגשים של מועמדים לכנסת ה-21 עם אנשים עם מוגבלויות. הדיירים שלנו זוכים בכל ימות השנה להשתלב בקהילה בפעילויות שונות ומגוונות כמו ההתנדבות בצה"ל, תעסוקה בעסקים בסביבת המגורים, השתלבות בפעילות בתנועות נוער ועוד. זהו צעד חשוב נוסף שאנו מקדמים לשוויון בין אנשים עם מוגבלויות לכלל האוכלוסיה ויש לברך על כך".

השארת תגובה