ספרי ילדים לפסח

בין אם מדובר במארז מתנה למארחים ובין אם מדובר במתנות לילדים שמצאו את האפיקומן, הרי שאין מתנה יותר איכותית ונפלאה מאשר ספר

ספרים
ספרים

אחד מבין שלושת הרגלים, והחג הייחודי לו מצפים כל השנה, הוא לא אחר מאשר חג פסח. מלבד חופשת החג הארוכה, סעודת ליל הסדר והמנהגים השונים, מקובל להעניק בחג זה מתנות לבני המשפחה. בין אם מדובר במארז מתנה למארחים ובין אם מדובר במתנות לילדים שמצאו את האפיקומן, הרי שאין מתנה יותר איכותית ונפלאה מאשר ספר. ריכזנו בעבורכם כמה המלצות לספרי פסח לילדים.

ייחודם של ספרי החג

לקריאת ספרים יש לא מעט יתרונות, הם משפרים את יכולות הקריאה והבנת הנקרא, תורמים להרחבת אוצר המילים של הילד, משפרים את המיומנויות הקוגניטיביות (כמו ריכוז, זיכרון, דמיון, חשיבה יצירתית וכו') וכמובן מעשירים את הידע. ספרי ילדים לפסח מעניקים לילדים הזדמנות ללמוד אודות מנהגי החג וסיפור יציאת מצרים באופן ייחודי ומרתק, ועל כן הם מומלצים לרכישה. שנעבור להמלצות?

ארבל מטייל בארץ ישראל – אורי מאור

חג פסח, הוא זמן נהדר לטיולים משפחתיים, ועל כן, רצוי לרכוש לילדים ספר שמגולל את סיפורו של ארבל, ילד שיוצא למסע בארץ ישראל. בכל חודש, ארבל מגיע ליעד חדש ומופלא, ומגלה מקומות מרהיבים ומלאי היסטוריה. כמו כן, הוא פוגש בדרכו בעלי חיים ייחודיים ופרחים מסוגים שונים.

ההגדה הראשונה שלי – רות בייופס

דרך מצוינת לשלב את הפעוטות באווירת ליל הסדר, היא לרכוש להם את "ההגדה הראשונה שלי". מדובר בהגדה שמותאמת לגילאים הצעירים, ומאפשרת להם לקחת חלק פעיל בליל הסדר ולדפדף בהגדה ייעודית שמכילה מגוון רחב של תמונות וצבעים.

אלישמע ואפרים במדבר סיני – מרדכי חלמיש

אם תרצו להעניק לילדיכם ספר עם ערך מוסף, כמו גם כזה שירתק ויעניין אותם, תוכלו לרכוש עבורם את ספר הקומיקס "אלישמע ואפרים במדבר סיני", המגיש לילדים את סיפוריהם של עם ישראל באופן ייחודי ומעניין.

מאפלה לאורה – גדי פולק

בספר "מאפלה לאורה", סיפור יציאת מצריים מוגש באופן ייחודי, לצד איורים מרהיבים, מה שמעניק לילדים את האפשרות לצלול אל תוך סיפור מרתק, מעניין, חינוכי ועשיר בערך מוסף. במהלך קריאת הספר הילדים יוכלו להכיר מקרוב את סיפור החג מתחילתו, כלומר מרגע בו ירדו בני ישראל למצרים ועד לקבלת התורה בהר סיני.

ואם מחפשים ספר בסגנון אחר?

אם תרצו לרכוש ספרים ברוח החג, אבל מעדיפים ספרים מסוג אחר, נוכל להמליץ לכם על הספר "יוצרים בפלסטלינה לחג הפסח", בו תוכלו למצוא שלל הדרכות והסברים, שיסייעו לילדים ליצור מגוון דמויות מפלסטלינה. כמו כן, תוכלו לצרף למתנה גם כרטיסיות משחק לפסח, שהרי אלה יהוו תעסוקה נהדרת לילדים בימי החג.

 

יש לא מעט ספרים ייחודיים ברוח החג, שמתאימים לגילים שונים ויכולים להוות מתנה נהדרת ובנוסף ללמד את הילדים על חג הפסח. את הספרים ניתן להעניק לילדים בערב ליל הסדר או אפילו לתת אותם לאחר מציאת האפיקומן. כל מה שנשאר לכם כעת, הוא לבחור את הספר המועדף עליכם, לעטוף אותו ולשמור לערב החג. חג פסח שמח!

השארת תגובה