סערת 'ביג' אשדוד: הפגנת ענק בשבוע הבא‎

בעיר מתככנים לקיים עצרת מחאה גדולה נגד חילולי השבת ביום שני הבא ■ קיום המחאה כבר תואם עם המשטרה ובמהלכה ייאמרו תפילת 'יום כיפור קטן' וסליחות

ביג פאשן. צילום: האתר הרשמי
ביג פאשן. צילום: האתר הרשמי

לאחר שכשלו מאמצי התיווך מול מנהלי 'ביג', ועל רקע הפגישה שהתקיימה בין האדמו"ר מפיטסבורג ליהודה שלמה אחד מבעלי הקניון, מתכננים עסקני השבת באשדוד לקיים עצרת מחאה נגד חילולי השבת בעיר תוך קריאה להנהלת 'ביג' לחזור בה מהחלטתה. העצרת מתוכננת ליום שני הבא ותתקיים בפאתי הרובע החרדי.

במהלך העצרת יאמרו ההמונים את תפילת 'יום כיפור קטן', סליחות ו'תפילת השל"ה' ברוב עם. העצרת תתקיים ברישיון המשטרה והמארגנים מבהירים כי היא מיועדת לתפילות ומחאה מכובדת בלבד, ללא כל חשש להפרות סדר כלשהן, כאשר מיד עם תום העצרת יתפזרו המשתתפים במהירות.

לדברי עסקני השבת המחאה אף מכוונת נגד ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי המבקש לטענתם לשנות את חוק העזר העירוני כך שמעתה יותר, על פי החוק, לפתוח עסקים בשבת ב'פאתי העיר' (מרחק של 50 מ' מבנייני מגורים) וכן תותר הפעלתם של 'מרכולים קטנים' בכל איזורי העיר.

"זו הצעה שלא נסכים לה בשום פנים ואופן" הבהירו רבני העיר, שהודיעו כי "הניסיון להעברת חוק העזר בעיריה מהווה יריקה בפרצופו של הציבור שומר השבת בעיר".

השארת תגובה