במשטרה נערכים להפגנה של יוצאי אתיופיה בתל אביב

על פי מידע שהגיע למשטרת המחוז, אמורה להתקיים בשעות הערב הפגנת מחאה ■ על פי מידע מודיעיני, ההפגנה עלולה להיות אלימה

הפגנת האתיופים בתל אביב צילום משטרת ישראל (5)
הפגנת האתיופים בתל אביב צילום משטרת ישראל (5)

במשטרת תל אביב נערכים בכוחות גדולים להפגנה בני העדה האתיופית שצפויה להתקיים היום בעיר. לפי מידע שקיבלה המשטרה הבוקר, מאות מבני העדה צפויים לצאת להפגין בשעות הערב, כשעל פי המידע ההפגנה צפויה להיות אלימה.

המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים לעימותים עם המפגינים, כשהשוטרים ינסו למנוע את הפרת הסדר הציבורי. קיים חשש לחסימת כבישים על ידי המפגינים, כולל נתיבי איילון. במסגרת היערכות המשטרה להפגנה, נערכים לפריסת מאות שוטרים ואמצעים לפיזור הפגנות.

במהלך ההפגנה שקיימו יוצאי אתיופיה אתמול בראשון לציון הודיעו כמה מהמשתתפים על כוונתם להפגין היום בתל אביב. היום בשעה 14:00 צפויים מובילי המחאה לכנס מסיבת עיתונאים בבית סוקולוב.

על פי חברת הכנסת לשעבר פנינה תמנו-שטה, ממובילות המחאה, היום היה אמור להיערך שימוע לשוטר שתועד כשהוא מכה את החייל דמאס פיקדה, אך הוא בוטל. לכן הוחלט לכנס את מסיבת העיתונאים, ובה יוצגו דרישותיהם, הצעדים המתוכננים להמשך ופנייה לראש הממשלה בנימין נתניהו ולמפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו. במטה המאבק הכחישו את הכוונה לקיים היום הפגנה.

בשבוע שעבר הסתיימה בפיצוץ פגישה שנערכה בין גורמים בכירים במשטרת ישראל לנציגי קהילת יוצאי אתיופיה במטה משטרת מחוז תל אביב. זאת, לטענת נציגי הקהילה, בשל התנהלותם של גורמי המשטרה לאורך הדיון. לדבריהם, המשטרה התעלמה מעיקרי הטענות של המוחים בדבר אלימות המופנית נגד ישראלים יוצאי אתיופיה.

 

השארת תגובה