הרב קוק לחסידיו: "אל תגורו בטבריה; להחרים את העיר"

סערה בעיר הצפונית: הרב דב קוק רבה של אחת הקהילות הגדולות בטבריה הורה לחסידיו ולשומעי לקחו שלא לגור בטבריה מאחר והוקם חוף מעורב על יד בית הקברות העתיק ■ "מי שעובר שם הוא נקרא פושע ישראל, אין לו שלום בית והוא רשע גדול מן התורה"

הרב קוק והרב קנייבסקי
הרב קוק והרב קנייבסקי

סוער בטבריה: הרב דב קוק אחד הרבנים הנחשבים בעיר קורא לתלמידיו שלא לגור בטבריה מאחר והוקם חוף מעורב על יד בית הקברות העתיק בעיר שם טמונים גדולי הרבנים. בסרטון שהופץ בקרב חסידיו נראה הרב אומר: "אני חושב להגיד לכל האנשים בטבריה, הדתיים, להחרים את העיר הזאת, אסור לגור בעיר הזאת, אסור לגור בעיר הזאת"

"אני אומר לכל האנשים הדתיים אל תגורו בטבריה", הוסיף הרב. "יש כאן רחוב ראשי מול בית העלמין שם טמון רבי חיים אבולעפיה וכל גדולי החסידות, זה רחוב ראשי שם יש לך אנשי תועבה, ולא תמונות תועבה, אלא אנשים חיים, תועבה מול העיניים. ביקשנו אלף פעם מכאן ומכאן ואף אחד לא שומע בקולנו".

בסיום דבריו אף אמר כי כל העובר במקום נחשב כפושע ישראל ואין לו שלום בית. "אני מבקש מכולם לא לגור בטבריה. אסור להיות בכזה מקום זה לשים רעל מול העיניים. מי שעובר שם הוא נקרא פושע ישראל, אין לו שלום בית והוא רשע גדול מן התורה, אסור להיות פה".

2 תגובות
  1. אז קח את האנשים שלך ותסתלקו מהר מהעיר רק כך העיר תישאר נקיה האסון שלנו זה נוכחותכם בעיר שלנו ולא שלך אז מונית. עלי

  2. נראה אותך משכנע את החרדים בטבריה לעזוב את העיר אם הם יעזבו אז אני מאמין לך וגם אני אעזוב. אבל למה כבודו עוד בעיר. תציל את התלמידים שלך ויפה שעה אחת קודם

השארת תגובה