המעמד שהפך להפתעה חגיגית מרנינה

אלפים במעמד האדיר ״סיום הש״ס״ להצלחת השר אריה דרעי וציון יום הולדתו ה-60: ראש הישיבה הגרב״מ אזרחי: ״כל כלל ישראל מחוייב להודות לו על הרמת קרנה של יהדות ספרד״

אלפי בני תורה וישיבות השתתפו אתמול במעמד ״סיום הש״ס״ להצלחת השר אריה דרעי, שהתקיים אמש (מוצ״ש) במתנ״ס מעלה רמות בירושלים.

את המעמד פיארו גדולי תורה וראשי ישיבות, בראשם הראשל״צ הגר״י יוסף, הגרב״מ אזרחי, הגר״א אבא שאול, הגר״י כהן, הגר״י בצרי, הגר״י דרעי ועוד רבים. כמו כן השתתפו חברי הכנסת של התנועה, סגני ראשי ערים ונציגים מכל רחבי הארץ.

פרויקט לימוד הש״ס נערך ע״י מערכת ״דרך המלך״, כאשר אלפי אברכים ובני ישיבות לקחו על עצמם ללמוד את דפי הגמרא. במהלך האירוע צוין בחגיגיות יום הולדתו ה-60 של דרעי שחל בימים אלה, וגדולי התורה העלו על נס את פועלו רב השנים להקמת ופריחת עולם התורה הספרדי בארה״ק.

ראש ישיבת עטרת ישראל הגרב״מ אזרחי אמר באירוע: ״באתי לכאן לכבד את ידיד נפשי הרב דרעי, את מי שחולל את מהפכת היהדות בקרב בני עדות המזרח. הוא האדריכל של המהפכה והוא גם ביצע אותה בפועל. כל כלל ישראל חייב להודות לו״.

הראשל״צ הגר״י יוסף שיבח אף הוא את פועלו של דרעי למען עולם התורה ואמר, ״תמיד התקנאנו בקשר המיוחד שהיה לו עם אבי מורי זצ״ל״. את דברי מרן ראש הישיבה הגר״ש כהן שנבצר ממנו להשתתף בשל החלמתו, הביא בנו הגר״י כהן.

מיד לאחר סיום הש״ס הפתיע הזמר מרדכי בן דוד כשהגיע ושר במיוחד לכבוד השר את השיר ״לולי תורתך שעשועי״. ההמונים פתחו בשירה גדולה לכבודה של תורה יחד עם תזמורתו של שלמה כהן.

לאחר מכן הוקרנה מצגת מיוחדת המציגה את סיפור הקמת עולם התורה הספרדי מראשיתו ועד היום, כאשר כולו שזור בדברי ימיו של השר הרב דרעי. בסיום המצגת נשמע קולו של מרן הגר״ע יוסף זצ״ל האומר את המילים הנדירות:

"הרבצתי תורה בישראל, לימדתי הרבה תורה ברבים, ואני לא חושב שרבי אריה, שהוא לא הגיע לחצי שנותיי עדיין, הלוואי שאני אזכה שיהיה לי עולם הבא כמו שיהיה לו".

דברים אלו גרמו להתרגשות עזה בקהל ודרעי הליט את פניו בדמעות. בסיום האירוע הודה דרעי בחום למשתתפים הרבים, לרבנים הדגולים, למארגנים ואנשי ״דרך המלך״ ואמר: ״אני נרגש לעמוד כאן. הופתעתי מאד. לא העלתי על עצמי שהאירוע יהיה גם חגיגת יום הולדת. המתנה הכי גדולה שאני יכול לקבל זה לימוד הש״ס שנערך לזכותי״.

השארת תגובה