גלריה: האלפים בהילולת הבבא סאלי

כמידי שנה, התקיימה ההילולה המסורתית לזכרו של הצדיק רבי ישראל אבוחצירא – הבבא סאלי בסיוע ובתמיכת המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב. אוטובוסים ובהם אלפי אנשים מכל רחבי הארץ הגיעו אל העיר נתיבות בכדי להשתתף בהילולה הגדולה שמרכזה העצרת.

העצרת המרכזית והכנסת ספר תורה לבית הכנסת שבציון הקדוש התקיימו במעמד בנו וממשיך דרכו של הצדיק האדמו"ר רבי ברוך אבוחצירא, הראש"ל הגר"י יוסף, רבה הראשי של ירושלים הראשל"צ הגרש"מ עמאר , הגר"א חפוטא, הגרי"י איפרגן, האדמו"ר רבי פנחס אבוחצירא ורבה של נתיבות הגר"פ כהן, ובהשתתפות שר הפנים, הפריפריה, הנגב והגליל,הרב אריה דרעי, ראש עיריית נתיבות יחיאל זוהר,ח"כ יעקב מרגי וח"כ ינון אזולאי.

את העצרת ליוותה תזמורת מורחבת בליווי הזמרים בנימין בוזגלו, יהודה מלכא ולהקת פרחי ירושלים.

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב תומכים, בנוסף לאירוע ההילולה עצמו, גם בהקמת מרכז המבקרים והמורשת לזכרו של הבבא סאלי שנחנך בטקס הנחת אבן פינה לפני כשנה. האירוע שהתקיים היום הינו המשך ישיר להקמת המרכז ולשמירה על מסורת אירוע ההילולה השנתי ועל מורשתו של בבא סאלי.

בדברים שנשא השר דרעי בפני הקהל אמר: "נפלה בחלקי זכות גדולה כשר הנגב והגליל והפריפריה להיות מהמסייעים והעוזרים לקיום ההילולא הקדושה הזו, ולהביא להחלטת ממשלה שהתקבלה ונמצאת בשלבי ביצוע לשדרג את כל מתחם הציון, כדי שהמוני בית ישראל, מאות האלפים שמגיעים לכאן במהלך השנה להתפלל ולהתברך יוכלו לעשות זאת באופן הטוב ביותר. נמשיך להשקיע כאן יחד עם ראש העיר לרווחת המתפללים"

השר דרעי הפליג בדמותו הפלאית והקדושה של סידנא בבא סאלי זיע"א שלא שייך כלל לדורות הללו, והעלה על נס את פעילותו של בנו וממשיך דרכו של הצדיק, האדמו"ר רבי ברוך, וכן את מוסדותיו ומפעלות החינוך הגדולים שהקים בנתיבות. "אשרי מי שזוכה לתמוך ולסייע למוסדות הללו הקרויים על שמו של הצדיק", אמר השר.

מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב, מר משה מור יוסף אמר כי: "ההילולה השנתית הגדולה לזכר הבבא סאלי, יחד עם מתחם הקבר ומרכז המבקרים שיוקם במקום בתמיכתנו, מושכים מאות אלפי מבקרים מרחבי הארץ והעולם ביום ההילולה וגם לאורך השנה למקום שמאפשר להם חווייה תרבותית איכותית ייחודית ושמירה על המורשת החשובה שהותיר אחריו הבבא סאלי, מורשת שעבור רבים מתושבי ישראל מהווה חלק חשוב מדרכם התרבותית בארץ."

השארת תגובה