מסיבת חומש בגני סולם – מעלות החכמה

מסיבת חומש בסולם
מסיבת חומש בסולם

בהתרגשות רבה ובשמחה של מצוה חגגו ילדי הכיתה הגבוהה בגני "מעלות החכמה" – סולם מודיעין עילית את "מסיבת החומש".

האירוע מהווה ציון דרך משמעותי בעולמם של הילדים שנכנסו לגני סולם בגיל הרך כשהם סובלים מקשיים שונים המכבידים על לימודיהם, ולאחר מאמץ והשקעה רבה סיימו כעת בהצלחה את תהליך רכישת הקריאה והם זוכים להתחיל בלימוד התורה הקדושה מתוך החומש עצמו.

באירוע המרגש שנערך בטוב טעם ודעת השתתפו כמובן ההורים היקרים, שמשקיעים את כל נשמתם בקידום ילדיהם, הסבים והסבתות, לצד צוות סולם המקדיש כח, עמל ויזע למען הילדים היקרים וזוכה לקצור פירות מתוקים ברינה.

בפתיחת הטקס התכבד מגיד המישרים הנודע הרה"צ רבי שלמה מילר שליט"א שהתפעל עמוקות מהילדים הטהורים ומקדושת המעמד ועמד בדבריו על ההחלטה האמיצה והנבונה של ההורים ששלחו את ילדיהם למסגרת זו, ועתה רווים הם רוב נחת דקדושה מההתקדמות המופלאה של הילדים. הוא בירך את ההורים ברגש שזכות מסירותם הרבה לקידום הבנים תעמוד להם להוסיף ולראות מהם נחת יהודית לאורך ימים.

עין לא נותרה יבשה כאשר הילדים פתחו בשירי אהבת תורה במקהלה מרגשת בשפת האידיש כמיטב המסורת, כשלאחר מכן החל המלמד המסור הרב שפריי שליט"א בלימוד חומש ויקרא עם הילדים – "יבואו טהורים ויתעסקו בטהורים".

בהמשך האירוע התכבדו הנוכחים בהשתתפותו של כ"ק האדמו"ר מאונגוואר שליט"א שטרח והופיע במיוחד על מנת לעודד את הילדים והוריהם ולברכם להמשך דרכם. האדמו"ר שליט"א עמד במשא קדשו על כך שהטובה הגדולה ביותר שניתן להיטיב לילד מתקשה היא שיבוצו במסגרת מותאמת לרמתו וליכולותיו, ועל ידי זה זוכים ומביאים אותו להישגים גבוהים ולהוציא לפועל את הכוחות הטמונים בו. הוא האציל בחום את ברכת קדשו להורים ולילדים, כאשר לאחר מכן עברו הילדים הנרגשים בזה אחר זה וקיבלו את החומשים מידי כ"ק אדמו"ר שליט"א.

כחלק מרכזי באירוע שב הרה"צ רבי שלמה מילר שליט"א ודיבר עם הילדים דברים מעוררים חוצבי להבות אש בענייני אהבת תורה ובמעשים מגדולי הדורות והליכותיהם בקודש באהבתם לתורה ללא שיור. הילדים השתתפו באופן פעיל במהלך הדברים וריגשו מאוד את הנוכחים בשאיפותיהם הטהורות להתדמות לצדיקי הדורות.

האירוע הסתיים בשירה וזמרה ובריקודים סוחפים אשר במהלכם רקדו הילדים תחת טלית פרוסה כשהאבות היקרים לצידם מברכים אותם בברכת "המלאך הגואל", בתפילה ותקווה להמשך עלייתם הרוחנית והגשמית לתפארת המשפחות החשובות.

השארת תגובה