ריבלין: "המחאה היא כלי חיוני – האלימות אינה הדרך"

בפתח מפגש עם פורום ראשי הרשויות החרדיות, הבהיר הנשיא כי בעיות העדה האתיופית זקוקות למענה ■ אבל גם ציין כי "אסור לקומץ מתפרע ואלים להשתיק את הזעקה הלגיטימית"

ריבלין במפגש עם הפורום, היום
ריבלין במפגש עם הפורום, היום

נשיא המדינה ראובן ריבלין מתייחס במפגש עם פורום ראשי הרשויות החרדיות, להפגנה העדה האתיופית אתמול שיצאה מכלל שליטה ומבהיר: "המחאה היא כלי חיוני – אבל אלימות אינה הדרך".

בפתח המפגש עם הפורום אמר הנשיא כי אי אפשר להתנתק מתמונות ליל אמש. "אני לא יכול שלא להתייחס לתמונות הקשות, שראינו אתמול ובמוצאי שבת, לכאב למצוקה ולזעם, שעלו מיוצאי הקהילה האתיופית ישראלים, שמרביתם נולדו כאן, וגדלו כאן. המפגינים בירושלים ובתל אביב, חשפו פצע פתוח ומדמם בליבה של החברה הישראלית. פצע של קהילה שמשמיעה את זעקתה על תחושות של הפליה, גזענות וחוסר מענה. אנחנו מוכרחים להישיר מבט לפצע הפתוח הזה. שגינו. לא ראינו, ולא הקשבנו די. בין המפגינים ברחובות, נמצאים מיטב בנינו ובנותינו. סטודנטים מצטיינים. חיילים וחיילות משוחררים. אנחנו חייבים להם תשובות", הבהיר הנשיא.

עם זאת הוא ציין כי האלימות בהפגנה, כלפי השוטרים, היתה חריגה: "צריך לומר בצורה ברורה ביותר: מחאה היא כלי חיוני בדמוקרטיה אבל אלימות אינה הדרך ואינה הפתרון. המפגינים והשוטרים שמרו על איפוק ראויים לציון לאורך ההפגנות ואסור לנו לתת לקומץ מתפרע ואלים להשתיק את הזעקה הלגיטימית. אנחנו לא זרים זה לזה, אנשים אחים אנחנו, ואל לנו להידרדר למקומות שכולנו נצטער עליהם".

ריבלין קרא "ערב הקמת הממשלה זוהי ההזדמנות והחובה של כולנו להתחיל בתהליך של ריפוי של תיקון הליקויים והשבת האמון ההכרחי של הקהילה במערכות החוק והאכיפה".

תגובה אחת
  1. ראשי עיר אחרים רטנו על מאיר רובינשטיין שרץ לתפוס את המקום ליד ריבלין עצמו. כאילו שהוא יותר מהם. אחד המשתתפים כתב לי בוואצפ: בשביל התמונה הו עשה השכמה. קטנוני.

השארת תגובה