תיעוד: ניסה להבריח עופות ב-300.000 ש"ח בנתב"ג

השבוע, פקחי רשות הטבע והגנים ושוטרי משמר הגבול פשטו על הבית במרכז הארץ בחשד לסחר והחזקה לא חוקית של בעלי חיים מוגנים.

הכוחות הבחינו בביתו של החשוד, כפי שניתן לראות בתיעוד, בכלוב גדול ובתוכו מגוון עופות מסוגים נדירים, 12 עופות מסוג הורנביל, 3 ברווזי צהוב-מצב, 2 ברווזי חד-זנב ועגור חן.

כאמור, העופות המוגנים הינם נדירים מסוגם ומוערכים בשווי כולל של כ- מליון ש"ח. החשוד, בשנות ה-40 לחייו תושב מרכז הארץ, בסחר והחזקת העופות המוגנים יחד עם בעלי החיים, הועברו לחקירה ברשות הטבע והגנים.

פעילות נוספת השבוע של רשות הטבע והגנים, משמר הגבול ורשות המיסים, בדבר חשד להברחת ציפורים מוגנות בנתב"ג. במסגרת הפעילות הופעלו כוחות סמויים ונתפסו 2 חשודים עם כלובים ובתוכם ציפורים מוגנות.

בבדיקה התגלו כ-25 ציפורים מסוג "מוטציות קקריקים" שעל פי החשד הגיעו לתחומי ישראל מבלגיה. הציפורים הוברחו בתנאים קשים וחלקן נמצאו מתות. השווי המוערך של הציפורים כ-300 אלף ש"ח. 2 החשודים, תושבי עכו בשנות ה-50 לחייהם הועברו לטיפול של רשות הטבע והגנים. בנוסף אחד מהחשודים קיבל קנס מרשות המיסים בשווי של 104 אלף ש"ח.

יתיר שמיר, מנהל האגף לחי והצומח ברשות הטבע והגנים, ציין כי "מדינת ישראל חתומה על אמנה שתפקידה לשמור על מינים הנמצאים בסכנת הכחדה. האמנה קובעת מינים המותרים ואסורים בסחר. הרשות פועלת ברמה המקומית וברמה הבינלאומית לשמירה על חיות הבר ועל המגוון האקולוגי, תוך תיאום בינלאומי עם מדינות השונות החתומות על האמנה. הקמת יחידת המודעין מהווה מרכיב חשוב בקידום אכיפת החוק ושמירה על חיות הבר".

במשמר הגבול מציינים כי ימשיכו את שיתופי הפעולה הרבים שנעשים יחד עם רשות הטבע והגנים. שיתופי הפעולה כוללים בתוכם בין היתר מעטפת מודיעינית משותפת המביאה לתפיסת העבריינים ומגנה על שלום בעלי החיים והציבור.

השארת תגובה