150 ילדים חולי סרטן השתתפו במחנה חנוכה 'לב מלכה'

מחנה חנוכה לב מלכה
מחנה חנוכה לב מלכה

כ-150 ילדים השתתפו במחנה הנופש של ארגון 'לב מלכה' במלון 'ניר עציון'. הילדים המטופלים בבתי החולים, יצאו להפוגה קלה של מספר ימים, לשכוח לזמן קצר את הטיפולים הקשים ולחוות חוויה של כיף ונופש.

במחנה זכו הילדים לשלל אטרקציות מהנות ומרתקות. במהלך הנופש התקיימו טיולים וסיורים של הילדים, שזכו כל העת לליווי ופיקוח רפואי צמוד. הטיולים התקיימו בצוק מנרה ביער הקופים ויום כיף בחיפה. מתנדבי הארגון חילקו שלל הפתעות לילדים במהלך הטיול. במסירות מיוחדת ליוו אמבולנסים של הארגון את הילדים שעקב מחלתם נמנע מהם מללכת על רגליהם והם היו זקוקים לכיסאות גלגלים.

רגעים מרגשים נרשמו במסיבת חנוכה ענקית שבה כיכב הזמר הענק ישי שלר בליווי תזמורת ענקית. המסיבה לוותה בשלל פעילויות של הילדים והמשפחות שלא הסתירו את התרגשותם מההפקה המקצועית של המסיבה בפרט ושל מחנה הנופש כולו, שסיפק שעות של אושר ושמחה לילדים ולמשפחות המתמודדות עם הטיפולים הקשים.

יו"ר ארגון 'לב מלכה' הרב אהרן אברמן אמר במסיבת חנוכה, כי "המשימה שלנו בחג חנוכה להאיר את החושך. החושך מסתיר לנו את האופק ואת האור. באמצעות הנרות אנחנו מאירים את הבית. את הילדים אתם האור שלנו ויש לנו את הזכות ביחד אתכם להאיר את ימי החנוכה ולקחת כוח להתמודד עם הקשיים עד שכולכם בעזרת ד' תחלימו". הרב אברמן ציין בהתרגשות את הקבלות הטובות שקיבלו עליהם הילדים במהלך המחנה, להתחזק בתורה ויראת שמים "אני בטוח שבזכות הקבלות הטובות תזכו להתרפא ולראות ישועות", אמר.

המחנה הסתיים בחלוקה של הפתעות ומשחקים לילדים, שלא הפסיקו להתרגש משפע התוכניות והאטרקציות והאווירה המיוחדת של מחנה הנופש. הילדים והמשפחות הוקירו תודה להנהלת הארגון על היוזמה שהפכה למסורת, וממלא אותם באנרגיה חיובית שמסייעת להתמודדות היום יומית הקשה.

השארת תגובה