ה"גזירה שווה" עבדה ופריינד קיבל את הסגנות

אחרי מו"מ קשוח וניסיון לכרוך את הקואליציה במודיעין עילית עם הפוליטיקה בביתר עילית – קואליציית גוטרמן יצאה לדרך עם 3 סגנים – מ'דגל' ש"ס וגם 'אגודה', ובתפילת 'נשמת' נרגשת

מצביעים על מינוי הסגנים
מצביעים על מינוי הסגנים

מודיעין עילית, בחרה, איך לא, בראש העיר המכהן והשריף הבלתיח מעורער, יעקב גוטרמן, לקדנציה נוספת. אגב, על פי הנתונים, היו יותר מצביעים לגוטרמן (21,186) מאשר למפלגת 'יהדות התורה' המאוחדת של 'דגל התורה' ו'אגודת ישראל' (17,399).

הריצה המשותפת של שתי הסיעות האשכנזיות, שבמרבית ערי הארץ היו פניהם צהובות זה לזה, גם לא הייתה מובנת מאליה. ארבעת הנציגים האגודאים שקלו להתמודד ברשימה נפרדת של 'אגודת ישראל' באם לא ימולאו דרישותיהם, אם כי ראש הרשימה, טוביה פריינד, שמלווה את ראש העיר גוטרמן מזה 18 שנה, אינו ידוע כמי שעומד על דרישותיו באיומים והדברים מתנהלים אחרת משאר ערי הארץ.

בשלב מסוים של מערכת הבחירות הצהירה 'ועדת ה-8' של אגו"י כי 'דין ביתר עלית כדין מודיעין עלית', ובאם לא תתחייב 'דגל התורה' למשרת סגן בשכר עבור פריינד לא ימונה היו"ר הטרי של 'דגל' בביתר, דודי זלץ, למשרה אותה נשא קודמו יצחק רביץ. בסיומה של סאגה חתם גוטרמן על הסכם בו התחייב להעניק לפריינד את התפקיד.

אחר הבחירות נשמעו קולות מכיוונה של עיר התורה בערי יהודה שתמהו על העיכוב במינוי דודי זלץ לתפקיד, ושוב הובהר כי עד שלא ימונה פריינד יאלץ זלץ לשבת בעמדת ההמתנה.

ביום חמישי האחרון התכנסה מועצת העירייה לדיון ראשון, כשראש העיר הנכנס מסתובב בין הנאספים ומחלק את תפילת 'נשמת כל חי' בנוסחאות אשכנז ספרד ועדות המזרח, לפי ההשתייכות העדתית של היושב לפניו, ופוצח באמירה נרגשת של התפילה, כיאה לאיש שהצליח לאגד סביב שולחנו את שלושת הסיעות החרדיות, נתון חריג ביחס לימים בהם אנו נמצאים.

בהמשך מינתה המועצה ברוב קולות את נחום גיטלר (דגל) טוביה פריינד (אגו"י) והרב אבנר עמר (ש"ס) לסגני ראש עיר, כאשר במקביל אמורה היום בשעות הערב להתכנס מועצת עיריית ביתר-עילית ולאשר את מינוי זלץ לסגן ראש העיר. מה שהשתיק כל אפשרות למדון ומריבה בין שני ערי ה'עילית' של היהדות החרדית.

גורם אגודאי בביתר אמר בשיחה עם 'קו עיתונות' כי ההשוואה בין ביתר למודיעין אינה רק באופי המשרה, סגנות ראש עיר, אלא בכל התנאים הנלווים אליהם כלשכה עוזרים מזכירה ועוד כשבכולם יהיה דין ביתר כדין מודיעין עילית, ומה שיקבל פריינד יקבל זלץ.

=== מצביעים על מינוי הסגנים ===

השארת תגובה