פורסמו מכרזים לבנייה בי-ם; ב'שלום עכשיו' זועמים

משרד הבינוי הודיע על היום בניית עשרות יחידות דיור בירושלים ■ היחידות ייבנו בשכונת נווה יעקב ובפסגת זאב ■ בשלום עכשיו זועמים על המכרז: "נתניהו ממשיך את הקו של מערכת הבחירות שלו ומבקש למנוע את הסיכוי לשלום"

פועלים באתר בניה. אילוסטרציה
פועלים באתר בניה. אילוסטרציה

משרד הבינוי השיכון ומנהל מקרקעי ישראל פרסם הבוקר (שני) מכרזים חדשים ל-77 יחידות דיור בירושלים. על פי הפרטים, 36 יחידות צפויות יהיו לקום בשכונת נווה יעקב ו-41 יח"ד בשכונת פסגת זאב. יצויין כי אישורים כאלו בעבר גררו תגובות מצד לא מעט מדינות באירופה שגינו את הבנייה במקום המוגדר על ידיהם כהתנחלויות.

בארגון השמאל 'שלום עכשיו' מסרו בתגובה: "פרסום המכרזים במזרח ירושלים עלול להיות איתות של ממשלת המעבר של נתניהו למה שאולי חלילה צפוי לנו כשתוקם הממשלה החדשה". לדבריהם, "במקום לשנות כיוון ולהראות שישראל מוכנה לשלום, נתניהו ממשיך את הקו של מערכת הבחירות שלו ומבקש למנוע את הסיכוי לשלום".

במהלך הבחירות עלה נושא הבנייה בירושלים בעת ה'מיני עימות' שהתקיים בין נתניהו להרצוג. "מדוע אתם מגנים את הבנייה בירושלים ומסרבים לומר שאתם ניצבים מאחורי המאמץ הכביר שלנו נגד הגרעין האיראני?", שאל נתניהו את הרצוג שהשיב כי מי ששם את ירושלים על המוקד הוא נתניהו. "אף אחד לא מדבר על חלוקתה".

השארת תגובה