קריאה לבדיקה: אורי אריאל פועל בניגוד עניינים

תנועת אומ"ץ מבקשת מהיועץ המשפטי לממשלה להורות על מיצוי בדיקה מול שר החקלאות עקב חשש לניגוד עניינים של השר אריאל לפי הנחיות היועמ"ש לממשלה

אורי אריאל כל הזמן
אורי אריאל כל הזמן

יו״ר תנועת אומ״ץ, פליצ׳ה פלד וחבר הצוות המשפטי באומ״ץ, עו״ד עמית עוז, הוציאו הבוקר מכתב ליועץ המשפטי לממשלה בו אומ״ץ מבקשת מהיועמ"ש להורות לשר החקלאות, אורי אריאל "להימנע מלטפל או להיות מעורב בכל דרך אחרת בכל העניין הנוגע ליישובים הבאים: טירת צבי…וכו' ". (זאת כאמור בחוות דעת למניעת ניגוד ענייניים בעניינו של השר אריאל שכתבה המשנה ליועמ"ש לממשלה עו"ד דינה זילבר ב 27.7.2015).

על פי מסמכים אשר הגיעו לידי תנועת אומ"ץ, נראה כי אכן השר אריאל מצוי בניגוד ענייניים מהותי, לכאורה, הנוגע בין היתר לקיבוץ ״טירת צבי״ המפעיל מפטמה לעגלים מיובאים מאוסטרליה באניות, לפי שיטת "המשלוחים החיים", ולאחר תקופת פיטום בקיבוץ מועברים לשחיטה ולשיווק.

הנחיות היועמ"ש לממשלה באו למנוע אפשרות מצד השר אריאל ליהנות כלכלית מפיטום עגלים בארץ, מאחר והינו בן קיבוץ טירת צבי ויורש החלקה בה התגוררו הוריו בקיבוץ ובני משפחתו עדיין מתגוררים שם.

באומ״ץ מציינים כי מעבר למסמכים המפרטים את דרישת היועמ"ש לממשלה, לא ידוע לתנועה על הוצאת כל מסמך, לכאורה, המבהיר שהשר לא מקבל טובות הנאה מהקיבוץ ואם הסדיר את ענייניו הכלכליים עם הקיבוץ או זכויותיו כיורש.

עוד כותבים אנשי אומ״ץ: ״על פי ארגון מגדלי העגלים בישראל, חוות הפיטום נמצאת בבעלות הקיבוץ והעגלים המפוטמים נמכרים לסוחר מעזה בשם חוסני עפאנה. מדובר בכ-1500 ראשי בקר בכל משלוח המגיעים לעזה ומאחר והשר הינו בן הקיבוץ ותומך מובהק ב"משלוחים החיים" לפיטום בקיבוץ, הדבר כשלעצמו נוגד במפורש את הנחיות הנ"ל״.

בנוסף מוסיפים בתנועת אומ״ץ: ״לא ברור המניע של שר החקלאות בעידוד המשלוחים החיים אשר מחסלים למעשה את תעשיית העגלים בישראל ששר החקלאות אמור להיות נאמנה.״

באומ״ץ מבקשים מהיועץ המשפטי לממשלה להורות על מיצוי הבדיקה בנושא מול שר החקלאות בהקדם האפשרי.

3 תגובות
  1. כל הכבוד לאומץ. ברור שיש פה אינטרס אישי ופוליטי.

  2. משלוחים חיים זה בפירוש צער בעלי חיים, איך זה כשר?

  3. צער בעלי חיים מדאורייתא. שחיתות נוראית שמובילה לסבל נוראי.

השארת תגובה