בית שמש: מגעים להקמת בלוק חרדי לניהול המו"מ

בהוראת גדולי ישראל המפלגות החרדיות ייגשו למו"מ מול עליזה בלוך כגוש מאוחד • אבוטבול קיבל הנחיה שלא לפרוש מרשימת יהדות התורה העיר עד להשלמת המו"מ הקואליציוני

אבוטבול נפרד ממועצת העיר, צילום: יעקב לדרמן
אבוטבול נפרד ממועצת העיר, צילום: יעקב לדרמן

במפלגות החרדיות מבינים כי בחירתה של עליזה בלוך היא עובדה מוגמרת וכי כעת הפנים נשואות למשא ומתן הקואליציוני מול ראש העיר הנבחרת.

מי שמוביל את מהלך האחדות הם גדולי ישראל ובראשם האדמו"רים מגור, מבעלזא ומויז'ניץ. מזכיר המועצת יעקב וצלר, נשלח לבתיהם של גדולי ישראל במטרה להוביל גוש משותף, תוך תיאום עם שאר הסיעות החרדיות.

יחד עם זאת, במהלך היום היו חריקות בין הצדדים לאחר שהכל ציפו להתפטרותו של משה אבוטבול מרשימת יהדות התורה, לאחר שהוצב במקום הראשון ברשימה כפתרון של הרגע האחרון.

אלא שבהוראת נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגר"ש כהן שליט"א, אבוטבול יישאר חבר מועצה ולא יתפטר עד להשלמת המו"מ מול עליזה בלוך. בש"ס טענו אמש כי אין להם כוונה להיות גלגל שלישי במו"מ הקואליציוני וכי כל עוד לא יושלם המו"מ אבוטבול לא יתפטר מתפקידו.

בקרב אנשיה של עליזה בלוך אומרים כי המטרה היא להשלים את המו"מ הקואליציוני בהקדם, אולם מאחר ורצונה של בלוך לצרף גם מפלגות מהציבור הכללי, ייתכנו קשיים בחלוקת התפקידים. בדגל התורה מצפים לצילום מצב מהבחירות הקודמות. גם באגו"י רוצים את התפקידים בהם החזיקו בקדנציה החולפת. ספק רב אם בסיטואציה הנוכחית כל הצדדים יצאו מרוצים מהמשא ומתן. ההערכה היא כי בימים הקרובים נשמע שוב ושוב את צמד המילים "בלוק חוסם", על אף שבכל המפלגות הבהירו שאין בכוונתם לשתק את העיר ופניהם של כולם קדימה על מנת שהעירייה תתפקד לטובת התשבים.

השארת תגובה