צער בעלי חיים הגיע לכנסת – ליצמן מתנגד

פעילותם של פעילים לזכויות בעלי החיים מגיעה גם לבית המחוקקים, הפעם עוסקים הדברים בהתעללות המובאים ארצה במסעות ימיים קשים – ליצמן נגד הצעת החוק שתפחית את צער בעלי החיים

טלה באונייה באשדוד
טלה באונייה באשדוד

מזה מספר שנים מתנהל מאבק מתחת לפני השטח, בין רבנים, משפטנים ופעילי זכויות בעלי חיים לבין משרד החקלאות ויבואנים, בראשות משפחת דבאח מדיר אל אסד.

לאחרונה הצליחו המתנגדים לעיסוק אכזרי ואלים זה לרתום את משפחת נתניהו והממשלה נגד המשלוחים החיים, והצעת חוק להפסקתם עמדה לעלות.

בראש התומכים במשלוחים החיים עומד שר החקלאות אורי אריאל, אשר נלחם להמשך היבוא הזה מסיבות לא ברורות לחלוטין.

לצידו רתם לאחרונה אף את סגן השר ליצמן, תוך שהוא מעלים מעיניו את כל נושא האכזריות, בטענה כי הפסקת המשלוחים החיים תגרור אחריה מחסור בבשר כשר.

המשלוחים החיים, מתנהלים מזה 20 שנה.

בעוד ליצמן ואריאל נאבקים בניסיון להמעיט בצער בעלי חיים, הודיע היום שר האוצר, משה כחלון, כי החליט לצמצם במעט את סבלם והכריז על שורה של צעדים אשר יפחיתו את כמות הקורבנות של המשלוחים החיים.

מארגון ישראל נגד משלוחים חיים נמסר כי: "עמדתו של סגן השר ליצמן מאכזבת ביותר. צער בעלי החיים הנגרם לבעלי החיים באניות ראוי לכל גינוי משומרי מצוות ומאלו שלא – כאחד. אנו מצפים מכבוד סגן השר לכבד את רצון הציבור ולהירתם לעצירת המשלוחים החיים".

2 תגובות
  1. מתי יפסיקו כבר להתעלל בבעלי החיים

  2. כמה שנאמר – תעשו את ההקשר, אין פה שום בשר כשר….
    חברים, התעללות היא לא כשרה. סבל הוא לא כשר. אל תיתנו יד לצער בעלי חיים, אל תשלמו מכספכם את שכרם של המתעללים, המשעבדים, המנצלים, המזניחים, המפחידים, הרעים….. ליצמן גוזר קופון, לאורי אריאל כבר לא נשארו קופונים לגזור מרוב קומבינות…. בבקשה, לא על הגב של חסרי הישע.

השארת תגובה