ראש הממשלה נפגש עם נשיא המדינה וביקש ארכה להקמת ממשלה

בשעה זו נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נשיא המדינה ראובן ריבלין במעונו הרשמי ♦ במהלך פגישתו יבקש הארכה של 14 יום להקמת ממשלה בראשותו ♦ בקשתו תיענה בחיוב על ידי הנשיא.

הבוקר יתייצבו ראש הממשלה והנשיא בטרקלין הנשיא במעון הרשמי וייתנו הצהרות לתקשורת.

בימים האחרונים ריכז צוות המשא ומתן של הליכוד רשימת הבנות שכבר הושגו עם 'ש"ס' ו'יהדות התורה' ועם סיעת 'כולנו' כדי להציגן בפני הנשיא במעמד בקשת הדחייה. רוב הסיכומים עם הסיעות החרדיות כבר הושגו, אולם בליכוד מעכבים את ההתקדמות בחתימת ההסכמים ויחתמו רק לאחר שיתגבשו הבנות גם עם מפלגות נוספות.

בעוד שעם הסיעות החרדיות כמעט לא נרשמו מחלוקות מהותיות, עם מפלגות הבית היהודי וישראל ביתנו הדברים מתקדמים בקצב איטי הרבה יותר והפערים עדיין קיימים. בכירים בשתי המפלגות מעריכים כי בשל כך ההסכמים עמן לא ייחתמו השבוע, וייסגרו רק ברגע האחרון.

בבית היהודי, מעבר למחלוקת הקיימת סביב התיקים והטענות נגד נתניהו על כך שנסוג בו מההבטחות לתת תיק בכיר ליו"ר המפלגה נפתלי בנט, דורשים לוודא שאיילת שקד תמונה בכל מקרה לשרה ושמשרד הדתות לא יעבור לשליטה מלאה של ש"ס. "נטילת תיק הדתות באופן חד צדדי מהציונות הדתית, ומסירתו לידי ש"ס היא סוף המשא ומתן עם הבית היהודי", כתב הערב בנט בטוויטר.

על פי חוק יסוד הממשלה, לראש הממשלה בנימין נתניהו, ניתן פרק זמן של 28 ימים להרכבת הממשלה, נשיא המדינה רשאי להאריך תקופה זו לתקופה נוספת אשר אינה עולה על 14 ימים.

 

השארת תגובה