בית שמש: דירה ב-15.000 ש"ח למ"ר, פנטהאוז ב-13.000 למ"ר

פרויקט נופיה של צמח המרמן קרדיט L-Studio
פרויקט נופיה של צמח המרמן קרדיט L-Studio

ההבדל בין מחירו של פנטהאוז מפנק לדירה יכול להגיע לעיתים למחיר של מכונית ואם בודקים את המחיר למ"ר לעיתים המחיר למ"ר של פנטהאוז אף נמוך מזה של דירה רגילה יפה ככל שתהיה.

כך למשל דירת 5 חדרים בפרויקט המשתרעת על פני 132 מ"ר בתוספת 12 מ"ר מרפסת בקומה 3 מוצעת למכירה תמורת 2.065 מיליון שקל. לעומת זאת, עשר קומות מעליה ישנו פנטהאוז 5.5 חדרים המשתרע על פני 150 מ"ר בתוספת מרפסות של 42 מ"ר המוצע למכירה תמורת 2.310 מיליון שקל – הפרש של 245 אלף שקל בלבד. כאשר בודקים את המחיר לפי מ"ר עולה כי דירת 5 חדרים עולה 14,963 שקל למ"ר ומחירו של הפנטהאוז 13,508 שקל למ"ר.

לדברי רונית כהן, מנהלת השיווק בחברת צמח המרמן "הפנטהאוז תמיד יהיה יקר יותר במחירו הסופי מדירה רגילה מכיוון שהוא גדול יותר, גבוה יותר ומפרט משודרג יותר. המחיר למ"ר זול מכיוון שעלויות הבנייה זולות יותר. לצורך הדוגמא, אם במקום פנטהאוז של 150 מ"ר היינו בונים 2 דירות היינו צריכים לבנות יותר חדרי רחצה, 2 מטבחים וכדומה כך שעלויות הבנייה היו יקרות יותר לעומת פנטהאוז אחד. אין ספק שמחירו של הפנטהאוז משתלם יותר הן מבחינה כלכלית טהורה והן מבחינת הפסיליטיז ומרפסות הענק מהם נשקף נוף לאזור צרעה".

פרויקט נופיה ממוקם בכניסה לבית שמש בקרבת עורקי תחבורה ראשיים ותחנת הרכבת. הפרויקט כולל 5 מגדלים בני 15 קומות הכוללים 340 יחידות דיור שארבעה מתוכם מאוכלסים. בפרויקט ניתן למצוא פנטהאוזים אחרונים, חלקם לאכלוס מיידי.

לרשות דיירי הפרויקט עומד פארק פרטי המשתרע על פני כ-6 דונם וכולל פינות ישיבה, צמחיה, מסלולי ריצה ומתקני משחקים. כמו כן, בשל גובהו של הפארק, נצפה ממנו נוף עוצר נשימה לאזור צרעה. בתוך הפארק יש מעלית שמובילה את הדיירים למרכז הבילוי והפנאי שער העיר.

השארת תגובה