יונה יהב: המזהמים יפונו מחיפה

יונה יהב
יונה יהב

ראש עיריית חיפה, יונה יהב: "לא נסתפק בסילוק מיכל האמוניה ולא נתפשר עד שאחרון המפעלים המזהמים, המסכנים את בריאות התושבים, יעזבו את העיר"

את הדברים אמר יהב, בעקבות הנתונים שפורסמו היום ע"י "האגודה למלחמה בסרטן" באשר לתחלואה מסרטן בחיפה. "הנתונים מוכיחים פעם נוספת את צדקת המאבק כנגד המפעלים המזהמים, במסגרתו הבאנו כבר לסילוק מיכל האמוניה, ומדגישות את חשיבות פעולותינו לשינוי פניו של המפרץ ולהפיכתו לאזור בילוי והייטק".

"הוצאת מיכל האמוניה הייתה הכרחית", אמר יהב והוסיף: "לא נסתפק בכך ונמשיך לפעול בכל דרך ואפשרית עד שכל מפעל מזהם, המסכן את בריאות התושבים, יעזוב את העיר".

בתוך כך פנה יהב למשרדי הממשלה לקחת אחריות ולהצטרף למאבק אותו מובילה העירייה עם הארגונים הסביבתיים נגד המפעלים המזהמים:
"אנחנו עדיין ממתינים לתוצאות הערעור אותו הגשנו לבית המשפט העליון כנגד הרחבת בז"ן, ודרישתנו ליישום תכנית בלתי מתפשרת לצמצום ולהפחתת הפליטות ממפעלי בז"ן. בתוך כך אנו ממתינים גם לסיום ההליך אותו אנו מקיימים עם המשרד להגנ"ס לבחינת היתרי הפליטה ולביטול רישיונות עסק למפעלים מזהמים".

יהב סיים את דבריו ואמר: "אפס סובלנות כנגד המפעלים מזהמים זו המדיניות שלנו ואנו קוראים לממשלה להצטרף אלינו, תוך קבלת החלטות אמיצות ומעשיות להבטחת שלומו ובריאות של הציבור".

תגובה אחת
  1. ויהב המזהם הראשון שיפונה מהעיר על ידי קליש והבוחרים

השארת תגובה