במרצ 'מכשירים' את הכרמלית לנסיעה בשבת

על רקע הפילוג בקהילה החרדית בחיפה, מפיצה 'מרצ' את הנוסחה שתאפשר להפעיל את ה'כרמלית' ואף לנסוע בה בשבתות באמצעות נוסחה 'ייחודית'

הכרמלית החדשה
הכרמלית החדשה

הרוחות בחיפה סוערות לקראת הבחירות כפי שלא ידעה זמן רב.

הציבור החרדי בעיר מפולג ומחולק בין תומכי ראש העיר הנוכחי יונה יהב המבקש מחדש את אמון הבוחר, אשר נמנים ברובם על הציבור החסידי לבין מתנגדיו מדגל התורה המביעים תמיכה במועמדת עינת קאליש.

במסגרת המאבק מתויגים שני המתמודדים על ידי הצד שכנגד כ'זוללי חרדים' וכאלו שבמידה ויבחרו להנהיג את העיר צפויה היהדות החרדית בה לנחול אכזבות קשות.

כך היה אמש כאשר תומכי קאליש הפיצו הקלטה מדבריו של יהב בכינוס 'יש עתיד' כשהוא מציין את קרבתו לתנועה עוד מימי 'שינוי' וכך הבוקר כאשר תומכי יהב מפיצים מנשר המתריע מפני הצבעה למועמדת קאליש שחברה ל'הרב' דובי חיון מהתנועה הרפורמית העומד בראש המועצה הדתית בעיר ולהבדיל בראש מפלגת 'מרצ'.

בימים האחרונים הפיצה 'מרצ חיפה' בראשות דובי חיון מודל אשר יאפשר לפתוח את הכרמלית בשבת ללא תשלום-בשונה מימי חול כדי לאפשר לשומרי שבת להשתמש בה

בכך מציגה הסיעה את היכולת לחבר בין שמירת שבת והמשך התחבורה הנוחה בשבת באמצעות הכרמלית המובילה לכל המוסדות הציבוריים, אזורי הבילוי והמגורים.

על פי תכניתה של סיעת מרצ חיפה, הכרמלית תפעל מכניסת השבת ועד מוצ"ש ללא תשלום וההפעלה תהיה על ידי מפעילים שאינם מהמגזר היהודי.

כך כולם יוכלו ליהנות מהשימוש בכרמלית. גם צעירים הרוצים לבלות בעיר התחתית ובכך נחזק את העסקים בעיר התחתית וגם אדם שומר שבת שרוצה להיות לצד בן/בת משפחה המאושפזים במרכז הרפואי בני ציון יוכל ללון במלון בכרמל ולהגיע בשבת עם הכרמלית לבני ציון.

דובי חיון יו״ר מרצ חיפה: ״באופן אותו מרצ חיפה מציגה, יש את הנוסחה המגשרת ומחברת בין כלל תושבי העיר הזקוקים לניידות בשבת ומנועים מטעמי דת, לחסרי רכב וגם לאלו המבקשים לוותר עליו ולהגיע בביטחון לאזורי בילוי וגם ליהנות משתיית אלכוהול ובילוי ולחזור בביטחה הביתה. דרכנו היא למצוא את הדרך היעילה והמתחשבת כדי לאפשר את החיים הנורמטיביים וניידות נוחה ויעילה״.

השארת תגובה