שר החוץ האיראני: ישראל צריכה לנשום לרווחה

"אני לא מבין מדוע נתניהו מודאג מההסכם", טוען מוחמד זריף ■ אובאמה במקביל מנסה להרגיע את ראשי הקהילות היהודיות באמריקה

שר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף
שר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף

הסכם הגרעין שנחתם בין המעצמות לאיראן אליו ישראל מתנגדת בתוקף, עורר סערה שעדיין לא שככה. והיום מתייחס שר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף, שניהל את המו"מ מטעם ארצו להסכם הביניים עליו חתמה איראן עם המעצמות באשר לתכנית הגרעין, ותקף בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"אני לא מבין מדוע הוא כל כך מודאג מההסכם. אם הוא מאמין שתכנית הגרעין שלנו היא איום קיומי, אז הוא צריך לנשום לרווחה כי כעת כולם בוחנים את התכנית ומוודאים שאינה מהווה איום", אמר זריף, השוהה בימים אלה בספרד.

"אבל בשביל נתניהו פיתרון המשבר הוא איום קיומי, שלום הוא איום קיומי, רגיעה היא איום קיומי – לכן הוא כל כך מבוהל", הוסיף זריף.

הלילה נפגש נשיא ארה"ב ברק אובמה עם מנהיגי הקהילות היהודיות במדינה, ושוחח עמם על הסכם הגרעין המסתמן, בניסיון לזכות בתמיכתם. בפגישה השתתפו גם בכירים בממשל האמריקני, שהיו מעורבים בגיבוש ההסכם.

ב"וושינגטון פוסט" האמריקני דווח כי הנשיא ניסה לשכנע את המנהיגים היהודיים השונים לתמוך בהסכם שגובש והבהיר להם כי הוא מחוייב לביטחון ישראל ולעם היהודי. אובמה הבהיר כי ההסכם טוב לישראל כפי שהוא טוב לארה"ב ולעולם כולו וכי הוא עצמו מוכן ליטול על עצמו את האחריות להגן על ישראל במידה והשיחות יעלו על שרטון.

השארת תגובה