בית שאן: 'הבית היהודי' תופס צד בקרב הלוהט

עיריית בית שאן
עיריית בית שאן

'הבית היהודי' ו'הליכוד' משלבים ידיים לטובת הכרעת המרוץ המתוח על ראשות העיר בית שאן. באירוע בחירות של סגן השר והתמודד ז'קי לוי שנערך השבוע בעיר, התייצבו יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין וסגן השר אלי בן דהן, וחיזקו את לוי בהתמודדותו. על פי ההסכם שנחתם בין הצדדים, הליכוד והבית היהודי ירוצו ברשימה משותפת למועצת העיר.

בבית שאן מתנהל קרב צמוד ורווי יצרים על ראשות העיר, בין ז'קי לוי, ראש העיר לשעבר והח"כ בהווה לבין ראש העיר המכהן רפי בן שטרית. לוי, שמשפחתו נחשבת לאחת החזקות והמשפיעות בעיר, לא השלים עם הפסדו ופועל מזה זמן רב על מנת להשיב לו את כסאו.

בן שטרית, שהיה בשר מבשרה של 'הליכוד', התמודד במהלך הקדנציה עם יחס עוין של שרי הליכוד, יחס שהיקשה מאד על תפקודו. בשל אכזבתו, הודיע בן שטרית על עזיבתו את 'הליכוד' והתמודדותו מטעם מפלגת 'כולנו'.

כאמור, מפלגת 'הבית היהודי' בחרה צד ומתייצבת לצד לוי, כשהם אף חולקים רשימה משותפת. "אין לי ספק שההסכם יניב רק טוב לתושבי בית שאן בכלל ולאנשי הציונות הדתית בפרט. ז'קי הוא בשר מבשרה של הציונות הדתית והחיבור הוא טבעי. אני בטוח ששיתוף הפעולה שלו עם מוריס מיארה ועם רונן גרשום יביא לפיתוחה של בית שאן ואני שמח על כך שהייתה לי הזכות לקחת חלק בהסכם הריצה המשותפת בעיר", אמר סגן השר בן דהן.

השארת תגובה