יחד טוענת לזיופים – ש"ס הגישה תלונה למשטרה

אחרי פרסומן של הקלטות בהן נשמעים לכאורה אנשים מטעם ש"ס מתדרכים פעילים כיצד לדאוג לזיופים, בש"ס לא נותרים אדישים ■ היו"ר אריה דרעי הורה להגיש תלונה במשטרה כדי לחקור את הנושא

אריה דרעי. צילום: יעקב כהן
אריה דרעי. צילום: יעקב כהן

מערכת הבחירות תמה. המפלגות כבר עסוקות בממשלה הבאה. אך במפלגת 'יחד' של אלי ישי עדיין עסוקים בכך שלא עברו את אחוז החסימה. ובטענות, לכאורה, לפיהן זוייפו קולות רבים בקלפיות שגרמו לכך שחסרו להם 11,000 קולות מה שמנע מהם לעבור את אחוז החסימה.

היום מתפרסמות הקלטות של אנשי ש"ס שבהן כביכול נשמעים פעילים מתדרכים את חבריהם כיצד להעלים את פתקי 'קץ' מהקלפיות, ולשים במקומם פתקי 'שס'. בהקלטה נשמע פעיל ש"ס מירושלים אומר לחבריו: "כל מי שהולך להצביע – שיעלים את הדפים של 'קץ' (יחד), שיכניס את זה לכיס שלו וישים באותו מקום ש"ס. ככה בכל הקלפיות יהיו של שס פעמיים. יחפשו 'קץ' – לא ימצאו וילכו לעזאזל".

הפעיל ממשיך ומציע שיטה נוספת לפסילת הפתקים של ישי: "גם אם משאירים שם את הדפים אפשר לצבוע אותם, לעשות קשקוש קטן שהם ייפסלו… נעשה להם קץ בקלפי!". בשיחה לחדשות 2 הכחיש הפעיל את הדברים הנשמעים בהקלטה, וטען שבפועל לא ביצע את המעשים. "אמרתי לחברים שלי, סתם בכיף כזה, מה הבעיה?…אמרתי לחמישה חברים שלי בשיחת ועידה שכדאי לעשות כזה דבר. אבל תכלס לא עשינו".

מאז תום מערכת הבחירות בה איבדו למעלה מ-120,000 קולות לציבור הדתי-חרדי, נותרו ל'יחד' חובות של מיליונים לכסות, אך הם שבים וטוענים להתנכלות מכוונת של אנשי ש"ס ומאשימים אותם בפסילת קולות רבים. למרות הכל, במפלגה מבינים כי גם אם יגישו ערעור הוא לא ישנה את התמונה והם יישארו מחוץ לכנסת.

בש"ס דוחים את הטענות לזיוף מכל וכל, ובתגובה חריפה אומרים כי מדובר בשקר וכזב. "הציבור והתקשורת נופלים שוב קורבן למסע השמצות נבזי של מפלגה שהפסידה את הבחירות ואינה מסוגלת לקבל את הכרעת העם", אמרו. "זוהי אותה מפלגה שבן משפחתו של היו״ר שלה נעצר ועומד לדין בגין השלכת בקבוק תבערה לעבר פעילי מפלגתו מתוך מטרה להפיל את האשם על פעילי ש"ס. אנו מציעים להתייחס גם לבדותות הללו בזהירות הראויה".

בעקבות פרסום ההקלטות הורה יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, לחבר ועדת הבחירות יהודה אבידן להגיש עוד היום תלונה למשטרת ישראל ולוועדת הבחירות נגד האנשים שנשמעים בהקלטה ודרש לברר את הנושא עד תומו.

השארת תגובה