ש"ס סופדת לגר"ח גריינמן: "האיר פניו לכל יהודי"

לאחר פטירתו של בעל ה'חידושים וביאורים' הגאון רבי חיים גריינמן בעיצומו של חג שביעי של פסח, מפרסמת הבוקר תנועת ש"ס הודעת אבל בה מבכה על פטירתו הפתאומית ■ "פרס את חסותו על מוסדות 'אור החיים' בבני ברק, ועל מוסדות נוספים לבני עדות המזרח שנהנו ממנו עצה תושיה וסיוע רב"

הרב גריינמן עם אריה דרעי. צילום: יעקב כהן
הרב גריינמן עם אריה דרעי. צילום: יעקב כהן

תנועת ש"ס הנפיקה הבוקר הודעת אבל על פטירתו הפתאומית של הגאון רבי חיים גריינמן. "מועצת חכמי התורה של תנועת ש"ס, רבנן ותלמידהון, יו"ר התנועה הרב אריה דרעי, נציגי התנועה ופעיליה, מבכים יחד עם כלל ישראל בארץ ובתפוצות, את הסתלקותו של גאון הדור, משיירי כנסת הגדולה מרן הגר"ח גריינמן זצוק"ל על חידושים וביאורים", נכתב בהודעה.

בהמשך ההודעה ספדו בש"ס לרב גריינמן וסיפרו כי היה "ענק בתורה ובהלכה והורה דרך לאלפים ולרבבות. הקים עולה של תורה בארץ לא זרועה, פרץ את הדרך לעולם התשובה בהקמתו של ארגון "ערכים", ושם מול עיניו את מצבם הרוחני של בני עדות המזרח, כשהקים עבורם רשת מתיבתות ברחבי הארץ".

"פרס את חסותו על מוסדות 'אור החיים' בבני ברק, ועל מוסדות נוספים לבני עדות המזרח שנהנו ממנו עצה תושיה וסיוע רב, והאיר פניו לכל יהודי בחמלה וחסד. יו"ר התנועה הרב דרעי היה ממקורביו, והרבה להתייעץ עמו לאורך השנים בעניינים שעל הפרק. תנועת ש"ס אבלה יחד עם כל בית ישראל על האבדן הגדול לעולם התורה. ומן השמים ננוחם וה׳ ירפא את שבר עמו אכי"ר".

יצויין כי בשנים בהם היה דרעי טרוד במשפטו, היה מרבה להתייעץ עם הרב גריינמן ואף בשנים שלא היה בהנהגת ש"ס היה מרבה לבקר במעונו.

השארת תגובה