הסתה: רכב הרב ושלטי הבחירות השוחתו

הקיצוניות הגיעה לחיפה או שגורמים המנסים לעורר הסתה החליתו להשחית שלטי בחירות עליהן התנוססה תמונת אשה?

השלט שהושחת
השלט שהושחת

תמונתה של גילה לבני זמיר, מועמדת למועצת העיר בסיעת מרצ חיפה, הושחרה במודעות המודבקות בלוחות מודעות עירוניים ברחוב הגליל בשכונת נווה שאנן, שכונה עם רוב חילוני, ברחוב ראשי בו גרה אוכלוסייה חילונית ודתית.

גילה לבני זמיר המתמודדת למועצת העיר מטעם מרצ חיפה הגיבה: ״מזעזע אותי לראות, לראשונה בחיפה, הדרה ברוטלית של אשה על לוח מודעות בשכונה שהיא מעורבת עם רוב חילוני מובהק. נולדתי חייתי בנוה שאנן עד שנת 1985 וזו תמיד היתה שכונה מאופיינת ברוב חילוני שחיה בנעימות עם קהילה דתית וחרדית בחיים משותפים וכבוד הדדי. בשנים האחרונות יש נסיונות השתלטות אגרסיביים של קבוצות חרדים לא מקומיים וגרעינים דתיים בעלי גוון לאומני קיצוני, שסימנו כמה שכונות בחיפה כיעד אסטרטגי להשתלטות ולצערי זוכות לרוח גבית ממפלגות הבית שלהן ואף מהממסד המקומי.

זמיר הוסיפה: ״ סיעת מרצ חיפה מגנה בחומרה את השחרת דמותי בפוסטרים ורואה בכך קריאת השכמה שצריכה להטריד ולזעזע את כל מי שחפצים בנוה שאנן וחיפה סובלנית, המכבדת את הזולת ומתנגדת לכפייה של תפיסה חשוכה וטאליבנית כמו הדוגמא שלפנינו״

‏רכבו של הרב מרדכי מן, רב שכונת קריית יערים שברמת השרון, הושחת בליל שבת. ראש העיר אבי גרובר: "מעשה אלים שכזה סותר את ערכי הדמוקרטיה"

ח"כ מיכאל מלכיאלי אמר: "מדובר בחציית גבול אדום. אני קורא למשטרת ישראל להתייחס למקרה בחומרה רבה ולהניח את ידה על אותם פורעי חוק".

השארת תגובה