בית שמש: רמה ג' נגד השכונות הוותיקות

חילוקי דעות קשים בתוך 'דגל התורה' בשאלת הנציג הרביעי • מצד אחד: תושבי השכונות הוותיקות והמתחרדות, מצד שני: קהילה מרמה ג' שדורשת גם את תיק החינוך לאיש אמונם

רמה ג בית שמש
רמה ג בית שמש

בזמן שב'דגל התורה' טרם הגיעו להבנות סופיות בנוגע לראשות העיר, הקרב בין הקהילות הליטאיות בדבר המועמדים לרשימה העתידית למועצת העיר, פורץ החוצה. בעוד תושבי השכונות הוותיקות ציפו לקבל את המקום, הרי שתושבי רמה ג' דורשים זאת לעצמם, בתוספת דרישה לנציג ספציפי שיקבל את תיק החינוך, תוך עקיפת חבר המועצה המכהן ישראל סילברסטין.

בית שמש הליטאית מורכבת ממספר גושים, שבכל אחד מהם כאלף משפחות. הראשון והוותיק הוא בקריה החרדית וגלילותיה שנוספו בשנים האחרונות (חפציבה, אביעזרי ויפה נוף, לצד אלו המתחרדות בשכונות בר אילן והעיר הוותיקה), הגוש השני נמצא ברמה א' והשלישי בשכונה החדשה רמה ג', שלפחות חצי מתושביה הם בוחרי 'דגל התורה'.

ל'דגל' המקומית יש כיום יש שלושה נציגים בעירייה, שמואל גרינברג וישראל סילברסטין מרמה א' ומשה מונטג מרמה ג'. לקראת הבחירות החלו הדיבורים על איוש המקום הרביעי – שעל פי כל הערכות ייכנס בבחירות הקרובות, והמקום החמישי שנמצא בספק.

מי ששמו את עיניהם על המקום הרביעי, הם דווקא אנשי השכונה החדשה, רמה ג', הסבורים כי המועמד חייב להיות מבין תושבי השכונה וההתלבטות היא רק סביב זהותו, עד שכל אחד מהמועמדים כבר מפעיל לובי משלו. אלא שכאן הגיע תורם של אנשי צפון העיר – הקריה וסביבותיה, הטוענים כי כבר המקום השלישי הגיע להם ובהתאם לכך, דרישת המקום הבא ברשימה על ידי תושבי רמה ג' תמוהה.

"אנחנו מתגוררים בשכונות מתחרדות המונות מאות משפחות, ללא בתי כנסת, גני ילדים ומבני חינוך, כשהציבור החילוני ונציגיו נלחמים נגד כל הקצאה עבורנו וגם לקריה החרדית הסמוכה אין את היכולת לקלוט את ילדינו. לא מגיעה לנו נציגות מקומית שתייצגנו כראוי?", תוהים בשכונות המתחרדות.

לפני כחצי שנה פרסמנו כאן ב'שטח מוניציפאלי', את רשימת המועמדים האופציונליים, העתידים לאייש את המשבצות החדשות ברשימת הסיעה, ביניהם עסקנים מהשכונות המתחרדות ורמת בית שמש ג'. אחד מהשמות שצוינו היה רל"ש סגן רה"ע שמואל גרינברג, העסקן הנמרץ יוסי גולדהירש, שבמהלך עשר שנות פעילותו לצד גרינברג הוכיח יכולות ועבודה יסודית, עד שהיה נראה כי במקרה והוא ישובץ במקום הרביעי ברשימה, יהיה זה אף לשביעות רצון השכונות הוותיקות.

לפני כשבוע, לקראת השתלבותו ברשימה, פרש מעבודתו בעירייה כמתחייב בחוק – 60 יום קודם הבחירות, לכל עובד עירייה המעוניין להתמודד למועצת העיר, אך דווקא בשלב זה חלה תפנית. אחת הקהילות ברמה ג' דורשת לשבץ במקום הרביעי דווקא את העסקן שלמה ברילנט שעבורו הם דורשים את תיק החינוך, אותו דגל מצפה לקבל במסגרת המו"מ.

בדרישה זו, ישנו נפגע נוסף, מלבד אנשי השכונות הוותיקות, והוא חבר המועצה ישראל סילברסטין, שבמקרה ודרישת האחרונים תיענה בחיוב, עלול הוא להישאר עם התפקידים הזניחים של הסיעה, בעוד הנציג החדש יחזיק באחד המחלקות החזקות בעירייה עם אפס ניסיון בעשייה ציבורית מקומית.

השארת תגובה