גן סגור: נמשכת השביתה במעונות היום

סגן שר האוצר יצחק כהן הודיע לנציגי השובתים על ביטול הפגישה, שעה שלדבריהם כבר היו בדרכם אליה • לדברי האוצר: משרד הרווחה דרש תוספות תקציביות

אטאילוסטרציה, ילד לבד בגן השעשועים
אטאילוסטרציה, ילד לבד בגן השעשועים

שביתת מעונות היום המפוקחים ממשיכה ליומה השני, 80 אלף פעוטות יישארו בבית והוריהם לא יוכלו להגיע לעבודתם.

סגן שר האוצר יצחק כהן זימן לפגישה את ראשי הארגונים השובתים ואז הודיע על ביטול הפגישה כשלדברי הארגונים הם כבר היו במחצית הדרך לירושלים.

במשרד האוצר אמרו: "קודם שיחזרו לעבוד ורק אז נשב איתם".

גם משרד העבודה והרווחה, שאחראי על המעונות המפוקחים לגיל הרך, מעורב במשא ומתן. כשבמשרד האוצר חפצו לבקש מבית המשפט צו מניעה נגד השביתה, היה זה שר העבודה והרווחה חיים כץ  שעצר את משרד האוצר.

השר כץ תומך בארגונים השובתים – וללא הסכמתו אי אפשר לפנות לבית המשפט בבקשה לצו מניעה.

השר כץ תוקף את משרד האוצר: "אף אחד לא רוצה שהפעוטות יישארו בבית, ויחד עם זאת אנחנו שואפים שהם יקבלו את הטיפול, היחס וההדרכה הטובים ביותר.

לפני חודש פגשתי את הארגונים והם הכריזו על סכסוך עבודה. לצערי, לאורך כל הזמן הזה סירבו באוצר לפתוח במשא ומתן. מאז שקיבלתי לידיי את הסמכויות פעלתי להעלאת שכר המטפלות מ- 4,800 שקלים ל-5,400 שקלים בחודש, שזה מעט מדי. פנינו גם למשרד החינוך והצענו שייקח את התחום הפדגוגי ותנאי המטפלות אליו אולם הוא לא מוכן לקחת אחריות כאשר האוצר מתקצב בחוסר".

במשרד האוצר, מאשימים דווקא את השר כץ שנזכר רק אחר אישור התקציב ל'דאוג' לסייעות.

בתווך עומדים הורים מודאגים ללא פתרון המאשימים את הסייעות והארגונים: "היה לכם מספיק זמן להילחם. לפתוח בשביתה בתחילת השנה, כאשר שבוע לאחר מכן כבר יוצאים לחופשת ראש השנה זו ממש חוסר התחשבות בהורים ובילדים."

אמא אחרת אמרה: "על חשבון מי אתם שובתים? על חשבוננו, ההורים. הילדים מתחרפנים, לא היה מספיק חופש? למה על הגב של הילדים? שביתה צודקת או לא צודקת, כן כסף לא כסף, אבל הילדים אמורים לבוא לפני הכול".

השארת תגובה