רעיון: התחמקו מתשלום שכר דירה

בעלי מסעדת בשרים בעפולה ניסו לחמוק מחוב שכירות – מבלי לפנות את הנכס. רק לאחר הטלת עיקולים הם נאותו להתפנות ולפצות את בעלת הנכס

הקבב של דני בעפולה
הקבב של דני בעפולה

שלושה שותפים החליטו להקים מסעדת בשרים בעיר עפולה ששמה "הקבב של דני".

אך העסקים לא פרחו, ולאחר שנתיים של פעילות נקלעה המסעדה, ככל הנראה, לקשיים כלכליים. בעלי המסעדה ביקשו מבעלת הנכס שבו שכנה המסעדה, שלא להפקיד את המחאות השכירות החודשית בבנק, והבטיחו כי ישלמו לה במזומן את דמי שכירות הנכס, בסך 10 אלפים שקל בחודש.

לדברי בעלת הנכס, התברר לה מהר מאד כי היו אלה הבטחות בעלמא, השוכרים לא התכוונו להעביר אליה דבר – ולא רק זאת, אלא שאף מיאנו לפנות את הנכס, ונעלו אותו על מנעול ובריח, מבלי לאפשר לה כל גישה אליו.

לדברי בעלת הנכס, אחד מהשותפים הציע לה 5,000 שקלים במזומן – והעיקר שתפטור אותם מהחוב.

תחילה הסכימה בעלת הנכס לתשלום המופחת, אך אז הסתבר לה שלא הייתה לשותפים כוונה לשלם כלל, גם לא את הסכום המופחת. בהמשך, גילתה בעלת הנכס לתדהמתה, כי תוקף הערבות הבנקאית אותה סיפקו לה בעלי המסעדה – פג.

לדברי בעלת הנכס, ומשפג תוקף הערבות הבנקאית, סירבו בעלי המסעדה לכל הסדר פשרה אותו הציעה להם, ולא רק זאת, אלא שהתברר לה שהמסעדה ובעליה עומדים בפני קריסה כלכלית, ולמעשה במצב שכזה – היא עלולה להשאר ללא אגורה שחוקה מהכספים המגיעים לה.

בצר לה, פנתה בעלת הנכס לעוה"ד אודליה נפתלי המתמחה בגביית חובות, אשר פנתה באופן מיידי לבית המשפט בבקשה להטלת עיקולים על הרכוש שנותר במסעדה ועל נכסים נוספים כנגד שלושת בעלי המסעדה.

בית המשפט אישר להטיל עיקול כמבוקש במעמד צד אחד, בין היתר, על כל הרכוש שנותר במסעדה, ושאותו טרם הספיקו בעליה למכור.

בעקבות הטלת העיקולים הגיעו הצדדים לפשרה, שקיבלה תוקף של פסק דין על ידי כב' השופטת רונית גורביץ' בבית משפט השלום בנצרת.

בפסק-הדין נקבע כי בעלי המסעדה יעבירו לבעלת הנכס כ-42,500 ש"ח בעד דמי שכירות וההוצאות, יפנו את הנכס ויסלקו את ידם ממנו.

עוד נקבע, כי כל העיקולים יוותרו על כנם ולא יבוטלו עד אשר החייבים יעבירו את כל הכספים לבעלת הנכס, ועד אשר יפונה הנכס, בהתאם לפסק הדין.

עוה"ד אודליה נפתלי, בעלת משרד עורכי דין בעפולה עוסקת בדיני מקרקעין, מיסוי מקרקעין, משקים חקלאיים, דין אזרחי מסחרי, תביעות כספיות, הקמת חברות, ייצוג עובדים ומעבידים בבתי הדין לעבודה, גבייה וייצוג זוכים/חייבים בהוצאה לפועל מימוש שעבודים ומשכונות כינוס נכסים, פשיטות רגל, צוואות וירושות.חיפ

2 תגובות
  1. משפחה של נוכלים מכיר אותם אישית רמאים

השארת תגובה