בית שמש: ההסכם המלא בין דגל התורה לשלומי אמונים

הסעיף המרכזי: דגל התורה תתמודד על ראשות עיריית בית שמש בתשע"ט ואגודת ישראל – שלומי אמונים בתשפ"ד. והיה ודגל התורה לא תתמודד בתשע"ט, אגודת ישראל-שלומי אמונים תתמודד בתשע"ט ודגל בתשפ"ד

אבוטבול-ומונטג-
אבוטבול-ומונטג-

רבות דובר בשבועות האחרונים סביב ההסכם בין שלומי אמונים ודגל התורה בסוגית העיר בית שמש. ההסכם, שסביב סעיפיו התגלעה המחלוקת, ממשיך להעסיק את שני הצדדים. להסכם זה, השלכות גם על העיר אלעד ועד שהנושא לא יוכרע ע"י בורר עצמאי, המחלוקת תישאר בעינה.

עד היום, נוסח ההסכם המלא היה ידוע למספר מצומצם של אנשים, היום, חשף העיתונאי יעקב ריבלין את נוסח ההסכם המלא. אלו הם סעיפי ההסכם בין הצדדים:

א. אגודת ישראל-שלומי אמונים ודגל התורה ידרשו מהרב משה אבוטבול שלא להתמודד בתשע"ט ותשפ"ד לראשות העיר. דגל התורה תתמודד על ראשות עיריית בית שמש בתשע"ט ואגודת ישראל – שלומי אמונים בתשפ"ד.

ב. והיה ודגל התורה לא תתמודד בתשע"ט, אגודת ישראל-שלומי אמונים תתמודד בתשע"ט ודגל בתשפ"ד.

ג. והיה ושתי המפלגות יחליטו שלא להתמודד בבית שמש, אגודת ישראל-שלומי אמונים תקבל אחד משני התיקים הבכירים של דגל התורה בבית שמש.

ד. ההנהגות הרוחניות של שתי המפלגות יעשו הכל ששתי המפלגות יוציאו את ההסכם מהכח אל הפועל.

סביב סעיפים אלו נסוב הוויכוח שמסעיר את הפוליטיקה החרדית בשבועות האחרונים. חילופי המכתבים בין דגל התורה לשלומי אמונים ובין סגן שר החינוך מאיר פרוש לח"כ משה גפני, הפכו למכתבים פומביים. כך או כך, הנושא יגיע לבוררות וסביר להניח שעד שהוויכוח יוכרע עוד נשמע את גרסת שני הצדדים פעם אחר פעם.

השארת תגובה