יהב קיבל את תמיכת האדמו"ר מצאנז

על אף הניסיונות של 'דגל התורה' להביא לתמיכה חרדית במועמד אחר, אמש קיבל ראש העיר יונה יהב תמיכה רשמית מכ"ק האדמו"ר מצאנז השוהה בעיר • מנגד ח"כ מקלב אמר: "זמנו של יהב הסתיים, אדם צריך לדעת מתי לפרוש"

יהב במפגש עם פרנסי הציבור החרדי (10)
יהב במפגש עם פרנסי הציבור החרדי (10)

מערכת הבחירות בחיפה מעלה  הילוך. אתמול בערב נכנס יהב אל האדמו"ר מצאנז, השוהה בעיר חיפה לקבלת חסידיו לברכה לקראת הימים הנוראים.

"אני שומע ומעודכן כל הזמן מעסקני המוסדות שלנו בחיפה על העזרה והסיוע שלכם", אמר כ"ק האדמו"ר לראש העיר. "אצלנו ביהדות אחד הדברים החשובים ביותר זה "הכרת הטוב" ואנחנו מכירים לכם טובה, ברור שבכל מה שקשור אלינו ולקהילה שלנו אנחנו תומכים בכם, אנחנו תמיד מכירים טובה לכל ראשי הערים שמסייעים לציבור החרדי ולאידישקייט ואף פעם לא הפסדנו מזה".

רק יממה לפני כן, תקף ח"כ אורי מקלב את התמיכה הצפויה של אגודת ישראל ביהב: "אי אפשר שלא להתייחס, כשרואים את מערכת ההתנכלות שרואים שהייתה כאן בעיר הזו", אמר מקלב והוסיף: "הנושא הזה הוא לא פוליטיקה. אני לא רוצה להתייחס להחלטות של אחרים, אבל אני חושב שהציבור מאוחד בעניין הזה. וכל מי שגר בחיפה יודע את זה. אנחנו עושים את זה בגיבוי מלא, כצורך – כי אין אפשרות אחרת".

מקלב אף ציין שזמנו של יהב חלף וכי עליו לפרוש מהחיים הפוליטיים: "אני חושב שזה לא דבר שנתון לוויכוח שהעידן הזה חלף מעולם. כי מי שמתנכל לכל הציבורים באכזריות כזו, הוא צריך להיות אטום בעוד דברים אחרים. לכן הציבור באופן כללי חושב שאחרי הרבה שנים, אדם צריך להחליט לבד כמה שנים הוא צריך לכהן בתפקיד ומתי לסיים את הקריירה הפוליטית שלו, מי שנשאר זה מראה על חוסר שיקול דעת, יש היום צעירים ואחרים".

הפיצול בשאלת התמיכה לראשות העיר יפצל גם את הרשימה המאוחדת שהתמודדה בבחירות הקודמות. אגודת ישראל צפויה להתמודד באופן עצמאי ואילו דגל התורה וש"ס צפויות להתמודד ברשימה אחת.

השארת תגובה