מודיעין עילית: דגל התורה התפצלה לשלש סיעות

דווקא בעיר שבה היה נראה שמערכת הבחירות תהיה שקטה ונטולת דרמות, קיבלנו אמש דרמה יוצאת דופן: נציגי דגל התורה במועצת העיר הזדהו כשלוש רשימות שונות

ראש עיריית חיפה התארח במודיעין עילית (9)
ראש עיריית חיפה התארח במודיעין עילית (9)

בישיבת ההזדהות שהתקיימה אמש במודיעין עילית נרשמה סערה בקרב סיעת דגל התורה. ע"פ החוק, רשאי כל חבר מועצה להזדהות עם כל רשימה גם אם לא נבחר אליה בבחירות הקודמות.

בכל השנים, ראש העיר יעקב גוטרמן היה בא כוח המפלגה. בבחירות אלו, החליט יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני שהוא עצמו יהיה בא כח המפלגה. בתגובה, החליט גוטרמן שלא להזדהות עם רשימת דגל התורה אלא כ'אגודת החרדים דגל התורה' כאשר הוא עצמו בא כח הסיעה וממלא מקומו הוא משה מוטרפרל. אל גוטרמן הצטרפו עוד שלושה מחברי המועצה – משה מוטרפרל, נחום גיטלר ואליהו אוחיון.

חברי המועצה אברהם וויס ואבינועם שיפמן, הזדהו תחילה עם דגל התורה הארצית כאשר משה גפני הוא בא כח הסיעה. משהבינו שבכך הם קוראים תיגר על ראש העיר גוטרמן, מיהרו להכריז על עצמם כ'דגל התורה אחוזת ברכפלד'. את התמיכה למהלך זה קיבלו השניים מהמרא דאתרא הגר"י זיכרמן.

מנגד, חבר המועצה יעקב ולנשטיין הזדהה כרשימת 'דגל התורה מודיעין עילית'.

למעשה, מתוך שבעה חברי מועצה מטעם דגל התורה, אף אחד לא הזדהה עם גפני כבא כח הסיעה. האם המתיחות בין ראש העיר יעקב גוטרמן ליו"ר התנועה ח"כ משה גפני תבוא לידי ביטוי גם בבחירות הקרובות?

בדגל התורה מסרבים להתרגש. "גפני שולט במפלגה ביד רמה", אומרים מקורביו. "לישיבות ההזדהות אין שום משמעות כרגע. דגל התורה תתמודד כרשימה מאוחדת ומלוכדת".

השארת תגובה