נתניהו עקץ את אובאמה: "שותפים לדעתו לגבי הגרעין האיראני"

אחרי אינספור הכחשות מצד הממשל האמריקני, להתבטאות של הנשיא אובאמה בעניין המהירות בה יכולה איראן להשיג נשק גרעיני, ראש הממשלה מבהיר: שותפים לדאגה שהשמיע הממשל

נתניהו מטייל בדרום, היום   צילום: לע"מ
נתניהו מטייל בדרום, היום צילום: לע"מ
ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר בשעות הצהריים באתרי תיירות בדרום הארץ, יחד עם רעייתו וילדיו. במהלך ביקורו התייחס ראש הממשלה לסאגה סביב ההסכם עם איראן ובאופן נדיר הסכים עם קביעתו של נשיא ארה"ב ברק אובמה. "ישראל שותפה לקביעה", אמר נתניהו. "שעם פקיעת הסכם הגרעין עם איראן זמן הפריצה של איראן להשגת פצצות גרעין יהיה אפסי".
לדבריו, "זאת תהיה התוצאה הבלתי נמנעת של ההסרה האוטומטית של המגבלות, דבר שיאפשר לאיראן להשיג כושר ייצור בהיקף תעשייתי". כזכור, הנשיא אובמה אמר בראיון כי לדעתו לאחר שיפוג ההסכם בעוד 15 שנה, "זמן הפריצה לפצצה בשלב הזה יתכווץ כמעט לאפס. כרגע זמן הפריצה לגרעין עומד על 2-3 חודשים על פי הערכות המודיעין שלנו, ואנו חותרים למצב שבו במשך כ-15 שנים יתארך זמן הפריצה לשנה".
בסיום הטיול אמר נתניהו: "אני מאחל לכל המטיילים בישראל ליהנות בחג, שמרו על עצמכם, תנהגו בזהירות כדי שהחג ימשיך להיות שמח. אני מבקש גם לשלוח תודה לכל חיילי צה"ל ולחיילי משמר הגבול, אנשי כוחות הביטחון והמשטרה ששומרים עלינו בכל יום, גם ביום הזה, ובהזדמנות הזאת אני מבקש לשלוח החלמה שלמה לחיילי צה"ל הפצועים שפעלו בנחישות ובאומץ לב כדי לסכל את הפיגוע. חג שמח לכם, לכל בית ישראל".
השארת תגובה