אלפר: "ליצמן מייצג 750 קולות"

לאור תמיכתו הצפויה של ליצמן ביהב, עולים ב'דגל התורה' למתקפה • חבר המועצה מיכי אלפר מודיע כי הצעד מוביל לריצה נפרדת: "תמיכה ביהב מהווה פגיעה בשבת, בסטטוס קוו ובציבור החרדי בחיפה"

מאיר פרוש בחיפה אצל יונה יהב (1)
מאיר פרוש בחיפה אצל יונה יהב (1)

המתיחות בחיפה מגיעה לשיא חדש, לאור מה שמסתמן כתמיכה חד משמעית של סגן השר יעקב ליצמן במועמדותו של ראש העיר יונה יהב. ב'דגל התורה' מסמנים תג מחיר לצעד שכזה ואומרים כי תמיכה ביהב משמעותה פירוק החזית הדתית וריצה נפרדת למועצת העיר.

בסביבת סגן השר יעקב ליצמן פיזרו השבוע רמזים עבים על כוונתו להכריז על תמיכה רשמית ביהב. יצוין כי לא מדובר בהפתעה גדולה, מאחר וליצמן נחשב למי שמחזיק ביחסים טובים עם ראש העיר, כמו גם חסידות סערט ויז'ניץ שיחסיה עם יהב נחשבים למשופרים.

בלוני ניסוי אלו גרמו לחבר מועצת העיר מיכי אלפר לעלות להתקפה ובסדרת ראיונות לתקשורת – החרדית והכללית – הזהיר מפני תמיכה ביהב שתוביל לפיצול 'אגודה' ו'דגל', תוך שהוא מכנה את התמיכה ביהב כפגיעה ביהדות החרדית. האמירות החריפות כנגד כל מהלך של תמיכה ביהב, מובילות ככל הנראה לנקודת האל חזור ביחסי התנועות בחיפה.

• חבר מועצת העיר הרב אלפר, האם נכון בעיניך לכנות את האדמו"רים והחרדים שכן תומכים ביהב כפוגעים באינטרס החרדי?

"עוד לא ניתנה ליהב ולו תמיכה של אדמו"ר אחד, כמובן במידה ותהיה כזו לא אחלק ציונים לדרג כזה על ההחלטה. אנו נפעל לפי ההוראות שבידינו ועל פי המציאות שאנו רואים נכוחה ואינה מותירה מקום לספקות בכל הנוגע לצורך להחליף את יהב, ובפרט שמצבו בעיר מעורער קשות.

"כל שפורסם עד כה אלו דיווחים של סגן השר ליצמן המתעתד לתמוך ביהב. אפילו דיווח זה טרם עסק בעניין החלטת אדמו"רים ורבנים ועל כן השאלה מניחה עובדה בלתי קיימת גם לדעת המדברים על תמיכה אפשרית ביהב. אני נציג הציבור החרדי בחיפה ועליי להבהיר את עמדתנו ללא כל חשש וגלישה לניסיונות סרק לתלות דברים אלו כנגד החלטת רבנים כביכול, שכאמור טרם ניתנה עד לרגע זה.

"סגן השר ליצמן הוא יהודי מכובד המייצג חסידות מפוארת, אבל כוחה של חסידות גור בחיפה לא עולה על 750 קול מתוך 12,000 קולות של מצביעי שס"ג. נא לקחת דברים בפרופורציה".

• לאור תמיכת אגודת ישראל, האם אתה עדיין סבור שתצליח לגייס התנגדות חרדית גורפת ליהב?

"תפקידי אינו לגייס התנגדות גורפת ליהב. יהב מייצר אותה בצורה יוצאת דופן בקרב תושבי חיפה לאורך כהונתו, ותפקידי לתת ביטוי לעמדה הטובה עבור אותם תושבים, שהיא ללא ספק החלפתו. הבחירות הקרובות יכריעו את גורל השבת, הסטטוס קוו  והציבור החרדי בחיפה ואת זאת אני מבטא ברורות וללא חשש. מי שרוצה לגרום לפיצול בקול החרדי ואף החסידי צריך להסביר לעצמו מדוע, וקשה לי לראות באופק כל שמץ לתשובה הגיונית לכך".

השארת תגובה