קדימה צורן: בחירות עם הכרת הטוב

החרדים לשון מאזניים, אך נוטים לא להתערב • בחירות סוערות וצמודות במועצה הקטנה בשרון • ש"ס ו'דגל' מסוגלות להכריע את הקרב הצמוד, אך נוטות להימנע מהבעת תמיכה עד הסיבוב השני • הסיבה המרכזית: הכרת הטוב

פתקי ההצבעה בקלפי
פתקי ההצבעה בקלפי

כן, כן. גם בקדימה צורן, מושבה קטנה ויוקרתית בשרון, יש מערכת בחירות מותחת עם מפלגות חרדיות שמהוות לשון מאזניים. מול ראש העיר המכהן – הנמצא בשפל, נדיר יחסי לראשי מועצות מכהנים – מסתמנים שני מתמודדים חזקים וצמודים, ועל פי הנראה, באופן מפתיע, המפלגות החרדיות יימנעו מלהביע תמיכה באי מי מהם, עד לסיבוב השני.

מי שמכהן כראש המועצה הנוכחי הוא שביט מס, שבבחירות האחרונות הצליח להביס את מי שהחזיק בתפקיד עשור לפניו, ומי שהאיחוד בין קדימה לצורן רשום על שמו, יצחק גולברי. אלא שבשנות ישיבתו על כס הראשות, לא הצליח מס לבסס את מעמדו ונראה שדרכו לזכות שוב בראשות – רחוקה. גם במועצה הנוכחית הוא נתקל בקשיים רבים, ולפני כשנה, היה רגע מלאבד את הראשות מאחר ולא הצליח להעביר את התקציב העירוני השנתי.

המתמודדים שמסתמנים כמובילים בקרב על הראשות הם יצחק גולברי, ראש המועצה לשעבר וקרן גרין, חברת מועצה דומיננטית. מסקר שנערך באחרונה עולה כי כל אחד מהם מקבל 38% תמיכה, מה שהופך את הקרב לצמוד במיוחד.

מי שעשויות להכריע את הקרב הם ש"ס ו'דגל התורה', המחזיקות במאגר קולות נאה, חלקו הגדול מפעילות קירוב ענפה. בבחירות האחרונות, זכתה רשימת ש"ס ל-986 קולות (מתוך 7,922 מצביעים) והכניסה שני נציגים למועצת העיר, אחד מהם, עופר גואטה, נחשב לנציג 'דגל התורה' ובהמשך עבר לכהן כיו"ר המועצה הדתית.

לאור הקרב הצמוד על הראשות, מחזרים כל המתמודדים אחר תמיכת ש"ס ו'דגל התורה', העשויה להכריע את הבחירות, אך כפי המסתמן, המפלגות לא יביעו כל עמדה ויימנעו מלתמוך באי מי מהמתמודדים.

מאחורי ההחלטה עומדת בעיקר הכרת הטוב ליצחק גולברי, ראש המועצה לשעבר שעמד לימין הציבור הדתי, מה שקיבל ביטוי במאבק על בית הספר 'נתיבות משה', שנתקל בהתנכלות חילונית עזה. בימים ההם, התגייסו הסיעות הדתיות לטובת גולברי, אך לא הפעם. על פי אנשי המפלגות המקומיות, מתחושות שעולות מהשטח הם מרגישים רצון לרענן את שורות ההנהגה ולראות דווקא את קרן גרין בראשות.

הכרעה טרם נפלה, אך כאמור, על פי המסתמן, המפלגות החרדיות יימנעו מלהביע תמיכה בסיבוב הראשון, ורק לקראת סיבוב שני – שצפוי לבוא – יבחרו צד, בניסיון להמר על המתמודד או המתמודדת המנצחים.

השארת תגובה