חיזוק ליהב: הנציג החרדי הוותיק ימשיך בתפקידו

סערט ויז'ניץ הכריעה: אריה בליטנטל לקדנציה נוספת • איך זה ישפיע על התמיכה החרדית לראשות העיר? • וגם: הח"כ שקיבל הצעה מפתיעה מדרעי לרוץ לראשות והרבאיי הקונסרבטיבי שיעמוד בראש מר"צ

בליטנטל בישיבת עבודה עם נציגי ציבור וראשי אגף שפ"ע
בליטנטל בישיבת עבודה עם נציגי ציבור וראשי אגף שפ"ע

אחרי אינספור דיונים, ספקולציות והתלבטויות, הכריעה 'הועדה המדינית' של חסידות סערט ויז'ניץ ובברכת כ"ק האדמו"ר, כי אריה בליטנטל, נציג 'אגודת ישאל' הוותיק, ימשיך לייצג את החסידות ומשכך, את סיעת 'אגודת ישראל' בחיפה. מדובר בחיזוק לראש העיר יונה יהב – המתמודד עם ניסיונות עיקשים מצד 'דגל התורה' להביא להחלפתו – בשל היות בליטנטל לויאלי כלפיו ובין השניים יחסי אמון קרובים.

בליטנטל, 70, הינו דור שני בעסקנות ציבורית, כאשר אביו ז"ל כיהן אף הוא כחבר מועצה (מטעם פא"י). הבחירות הקרובות יובילו אותו לקדנציה חמישית ורצופה במועצת העיר חיפה. למרות שהוא נחשב לנציג כלל-אגודאי עם נטייה לסיעה המרכזית, את מקור כוחו שואב הוא מחסידות סערט ויז'ניץ הגדולה והנכבדה בעיר, שהמילה האחרונה שמורה לה.

בחודשים האחרונים, התקיימו דיונים מרתוניים בחסידות, בשאלה האם לרענן את השורות ולשלוח נציג חדש מטעמם למועצה. שמות עלו וירדו, מהלכים נרקמו ונפרמו, אך השבוע, כאמור, נפלה ההכרעה לטובת המשך כהונתו של בליטנטל. למען האמת, חלק מרכזי בהחלטה נבע מכך שבחסידות לא איתרו מועמד אחר חזק, שבשבילו שווה להחליף נציג וותיק שידיו רב לו במסדרונות העירייה.
יצוין כי בבחירות האחרונות רצו סיעות ש"ס, 'אגודת ישראל' ו'דגל התורה' ברשימה משותפת שנחלה הצלחה בקלפי, וכעת, לאור חילוקי הדעות הקשים בשאלת התמיכה לראשות העיר, עומד האיחוד בסכנת פירוק. בהזדמנויות שונות, הבטיח בליטנטל לעשות הכל על מנת להמשיך בריצה המשותפת והעריך שלמרות כל המשקעים וחילוקי הדעות – כך יהיה.
ועוד בגזרה החיפאית. האם יו"ר ש"ס השר אריה דרעי נרתם למאמצי 'דגל התורה' להדחת יונה יהב? במהלך 'שבתרבות' ברמת השרון, חשף חבר הכנסת איתן כבל (המחנה הציוני) כי השר דרעי הציע לו להתמודד על ראשות העיר חיפה, תוך תמיכה מלאה של סיעתו.

כבל, המתגורר בעיר הולדתו ראש העין, יכול היה להתאים כ'כפפה ליד' להתמודדות, כאשר מצד אחד הינו איש מפלגת 'העבודה', שהעיר חיפה עדיין מזוהה עמה ביותר, ומאידך, הוא חביב הפוליטיקאים החרדים, בזכות עמידתו לצדם בכנסת ובזכות רקע ישיבתי וחיבור עמוק לדת, בהיותו בוגר ישיבת 'הנגב' של הגאון רבי יששכר מאיר. מיותר לציין שכבל דחה את ההצעה והוא לא נמנה על רשימת המתמודדים בחיפה.
ואחרון מחיפה: דובי חיון, רבאיי קונסרבטיבי שדבר מעצרו באחרונה בשל סידור חופה וקידושין מחוץ לרבנות עורר סערה ארצית, יעמוד בראש סיעת מר"צ המקומית ויוביל אותה בבחירות הקרובות. חיון, שהוביל רשימה עצמאית בשם 'חיפה שווה' התפקד למפלגת מר"צ והצטרף לשורותיה. ראש הרשימה הנוכחי, תבור להט, ישובץ במקום השני ברשימה.

תגובה אחת
  1. בהצלחה

השארת תגובה