צפו: הקבלן החרדי, לא יקבל הגנה במשטרת ישראל

יהודה הרציג, יזם נדל"ן חרדי, בונה בימים אלו בקצה הצפוני של מדינת ישראל • הוא סירב לשלם 'דמי חסות' לעברייני האיזור והפך יעד לגניבות – הוא תיעד והגיש ראיות, אבל במשטרה מסרבים לסייע

לפני כחודשיים, החל הקבלן יהודה הרציג בגידור שטח לקראת בניה בפרוייקט.

כעבור מס ימים פנו אליו שכנים העוסקים בענף ובעסקים שונים ו'הסבירו' לו כי באיזור זה נהוג לשלם "דמי שמירה" לאנשים מסויימים תושבי היישוב.. ומי שלא משלם עלול להתחרט. (פרוטקשן בלע"ז).

בליל שישי לפני 10 ימים זה הגיע, בסביבות השעה 1 וחצי בלילה פרצו לאתר מס רעולי פנים (האתר מרושת במצלמות מכל זוית אפשרית) ובמשך מעל שעה עשו מה שעשו.

הדבר המגניב שנראה במצלמות (ומאמת את טענת השכנים) כי המשטרה סירבה להיתקל מול הפורצים, וכשהשוטרים הפתיעו אותם הם סינרוו את הפורצים שייעלמו ולאחר 5 מטרים של "מרדף רגלי" הם הניחו להם כלא היה.

יהודה מתעקש: פרוטקשן לא משלמים ויהי מה!

והנה המשך לסיפור, מוצאי השבת החולפת, פרצו שוב אותם שניים ועשו נזק רב ולקחו איתם את כל המצלמות מהאתר (יש תיעוד גם לכך).

המשטרה קיבלה חומרים וטוענת כי מזהה את הדמויות ויודעת במה מדובר אך אין לה דרך לפתור את הענין אלא בנסיבות מחמירות ועליו לקבל החלטות ואם לא ישלם פרוטקשן אזי שיקח בחשבון ש'זה לא ייגמר'..

ממשטרת ישראל נמסר:
בכתבה ישנו עיוות של האירועים והמצאות כפי שהתרחשה בשטח. בניגוד לנטען מי שדיווח מלכתחילה על האירוע היה שוטר המתגורר באיזור (כשלא היה בתפקיד). ניידת משטרה שהוזעקה למקום ובה שוטר ומתנדב החלו בסריקות אחר החשודים במקום חשוך וזאת בכדי לאתר אותם ולעוצרם. לצערנו החשודים הצליחו להימלט וזאת לאחר מרדף רגלי שביצעו השוטרים אחר החשודים.

לאחר הגשת תלונה נפתחה חקירה אשר נמצאת בראשיתה ומטרתה לאתר את החשודים ולמצות עמם את הדין בהתאם. עוד בניגוד לנטען, המתלונן לא הגיש מעולם שום תלונה במשטרה על סחיטת דמי חסות. נהפוך הוא, דווקא המשטרה היא זו שיוזמת בדיקת הנושא לאור הפרסום וחבל שכך. בנוסף, המשטרה משקיעה מאמצים רבים בחקירת התלונות שהגיש תוך ביצוע מגוון פעולות, לרבות במישור המודיעיני.

בשנים האחרונות נאבקת המשטרה בנחישות בעבירות הרכוש והתוצאות בהתאם: ירידה של 36% בכמות עבירות הרכוש בתוך עשור, לצד אלפי מעצרים וכתבי אישום נגד כנופיות ועבריינים. בנוסף, כל תלונה המתקבלת בגין גביית דמי חסות מטופלת ונחקרת במקצועיות, ביסודיות וללא מורא, כשרק לאחרונה הוגשו עשרות כתבי אישום בנושא זה. משטרת ישראל תמשיך לבצע פעילות אכיפה כנגד תופעות פשיעה מעין אלו, הן במישור הגלוי והן הסמוי, במטרה להבטיח את שלום הציבור, ביטחונו ושלמות רכושו.

2 תגובות
 1. גם בביתר עילית דורשים דמי חסות
  בצורות שונות.

  למשל אני רוצה לבנות ויש לי הייתר בנייה כחוק והשכן שגר מתחתיו דורש שהבנה גם להם וגם רוצים כסף מזומן אחרת הם ירדפו אותי בכל מיני צורות

  לא נותנים לי לבנות
  וגם הוצאה דיבה ועוד

 2. קיימת בביתר סחיטה אנשים שרוצים לבצע הייתר בנייה
  על ידי שכנים עד כדי מאות אלפי שקלים

  אפילו הבית הדין הספרדי בביתר עילית לא מונעת אלא עוזרת לסחטנים.

  ועסקים אומרים אין מה לעשות כך זה נהוג בביתר עילית.

השארת תגובה