אבו מאזן: מוכן לחידוש המו"מ ללא תנאים מוקדמים

בראיון לעיתון "כל אל ערב" אומר אבו מאזן כי הוא מוכן לחדש את שיחות המו"מ עם ישראל, ללא תנאים מוקדמים ■ הוא הכחיש את התערבותו בבחירות בישראל ותמיכה ב"מחנה הציוני", וגילה כי נפגש עם יו"ר "המחנה הציוני" ח"כ יצחק הרצוג לפני חמישה חודשים

אבו מאזן | צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי
אבו מאזן | צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי

יו"ר הרשות הפלסטינית משנה גישה? במהלך ראיון שהעניק בסוף השבוע אבו מאזן לאתר העיתון "כל אל ערב" היוצא לאור בנצרת, אמר יו"ר הרשות, כי הוא מוכן לחידוש השיחות בין ישראל לפלסטינים "ללא תנאים מוקדמים".

הוא טען כי בין ישראל לחמאס מתקיימים מגעים רציפים, ורמז שהם אלו שמעכבים את הסיוע לרצועת עזה. לדבריו: "יש פגישות רציפות וקשרים רצופים בין חמאס לישראל. אני לא מדבר על קשרים ופגישות בדרגים זוטרים. אני מדבר על הבכירים בהנהגת חמאס".

בנוגע לשיתוף הפעולה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אבו מאזן: "אמרנו לפני הבחירות שנשתף פעולה עם כל אחד שייבחר. נבחר נתניהו. אנחנו מכירים את המדיניות שלו, ואני לא מאמין שבכוונתו לשנות אותה. אנחנו מצפים ממנהיג ישראל לדבר על שלום".

הוא הכחיש את התערבותו בבחירות בישראל ותמיכה ב"מחנה הציוני", ואמר כי התמיכה שלו ברשימה הערבית המשותפת הייתה גלויה. למרות זאת גילה בראיון כי נפגש עם יו"ר "המחנה הציוני" ח"כ יצחק הרצוג לפני חמישה חודשים: "הוא הגיע אלי  וניפגש איתי כמו שישראלים רבים נפגשו איתי. דלתי פתוחה לכל היהודים. אני נפגש עם יהודים בכל העולם. אני רוצה לשמוע את דעתם. אנחנו לא השפענו על הבחירות מלבד תמיכה מוראלית ברשימה המשותפת".

השארת תגובה