חיפה: המפלגות החרדיות מחפשות מועמד מוסכם

בשבוע האחרון התגברו המגעים בקרב ראשי המפלגות החרדיות, עם המועמדים לראשות העיר חיפה • ההצעה לאיתן כבל, המעקב אחרי מועמדתו של מנדי זלצמן והסיכויים של עינת קליש רותם ודוד עציוני – "כל הזמן" עם מפת המועמדים שעשויים לזכות בתמיכת הציבור החרדי בעיר

גולקנופף אצל יהב
גולקנופף אצל יהב

פחות משלושה חודשים לפני הבחירות ובקרב המפלגות החרדיות בחיפה אין עדיין החלטה לגבי מועמד מוסכם לראשות העיר.

במהלך הקדנציה התערערו היחסים בין דגל התורה, ובעיקר בין נציג 'דגל' מיכי אלפר לבין ראש העיר יונה יהב. בדגל התורה החליטו, שבכל מקרה לא יתמכו במועמדותו של יהב.

במצב הדברים הנוכחי, כאשר ברור שלא תהיה תמיכה כלל חרדית במועמדותו של יהב, נעשו ניסיונות מאחורי הקלעים לתמוך במועמד חלופי.

מי שניסה להריץ מועמד חלופי הוא יו"ר ש"ס השר אריה דרעי. בדברים שאמר ח"כ איתן כבל ממפלגת העבודה, חשף כי השר דרעי פנה אליו והציע לו לרוץ לראשות העיר חיפה. לדברי כבל, דרעי הבטיח לו תמיכה פוליטית רחבה, כאשר מדובר על תמיכה של ש"ס ודגל התורה, וכמובן תמיכה של מפלגת העבודה בעיר ומפלגות עצמאיות נוספות. ח"כ כבל סיפר שמסיבותיו שלו החליט לסרב להצעה.

הדברים של כבל מעידים על הניסיונות מאחורי הקלעים להביא למועמד מוסכם בקרב הציבור החרדי בעיר. בימים האחרונים התגברו המגעים בין המפלגות החרדיות לבין המועמדים המובילים בעיר. מלבד ההצעה לאיתן כבל, בוחנים במפלגות החרדיות ברצינות את מועמדותה של עינת קליש רותם, את מועמדותו של מנכ"ל נמל חיפה מנדי זלצמן ושל המועמד דוד עציוני. ברקע, מדברים גם על איחוד בין קליש רותם לעציוני כאשר ההחלטה מי יהיה המועמד לראשות תיקבע ע"פ סקרי דעת קהל.

האם הפיצול בתמיכה לראשות העיר תשפיע גם על הרצת הרשימה החרדית המאוחדת כפי שהיה בבחירות הקודמות? אנשי יהדות התורה בחיפה סבורים כי ההחלטה בנושא תתקבל בשבועות הקרובים. "המטרה היא לרוץ ברשימה אחת", אומר ל"כל הזמן" גורם פוליטי בעיר. "נקווה שנמצא את הנוסחה הנכונה שבה הציבור החרדי בעיר יצביע לרשימה אחת ולמועמד אחד לראשות העיר".

השארת תגובה