בית שמש לבשה חג: 'מעמד הסיומים' נערך בראשות רבני העיר

אמש נערך בעיר בית שמש, מעמד מרומם עם סיום מסכתות שנערך על ידי עשרות בחורים מהעיר • המעמד נערך בהשתתפות רבני העיר, כשאת המשא המשא המרכזי נשא חבר מועצת גדולי התורה הגאון ר' ברוך מרדכי אזרחי • על החלק המוזיקאלי הופקדו הזמרים שלומי גרטנר וזנוויל וינברגר, בליווי מקהלת 'יחד', עם תזמורת מורחבת של עשרה כלים בניצוחו של אהרלה נחשוני

מעמד הסיומים
מעמד הסיומים

חבר המועצת מרן הגרב"מ אזרחי שליט"א במשא המרכזי: "ראו מה בין בני לבין חמי, תראו מה בני הישיבות עושים ב'חופש', לומדים מסכתות, מנצלים את הזמן לתורה"

במעמד מרגש נחוג ברמת בית שמש 'מעמד הסיומים', במהלכו סיימו מאות בני ישיבות חברי 'איגוד בני הישיבות – בית שמש' מסכתות בש"ס, עליהם עמלו והתייגעו בשקידה ובעיון. המעמד נערך בראשות רבני השכונות והקהילות בעיר.

את המעמד פתח יוזם המעמד סגן ראש העיר שמואל גרינברג שהביע את התרגשותו לראות את בני התורה בעמלם והוסיף כי בית שמש כולה חבה להן רבות, כשאגף ח-ן לא מתכוון לעצור כאן, אלא גם להפיק סדרה של אירועים ומעמדים בחג הסוכות הקרוב. בדבריו הזכיר כי עומדים אנו בשנת העשור להקמת אגף ח"ן חרדי, אגף שהצליח להנגיש את התרבות למשפחות החרדיות בעיר ועתה יחד עם מתנ"ס גוונים שותפים הם לארגונו של מעמד קדוש זה.

ראש העיר משה אבוטבול אמר, כי בשנה שעברה נערך מעמד חשוב שכזה בתוך אולם, השנה אנו כבר יוצאים לרחוב, שכן ציבור בני הישיבות בבית שמש גדל והולך, ואין כבר אולם שיכול להכיל ציבור כה גדול בלעה"ר. בדבריו הודה ראש העיר לסגנו שמואל גרינברג על הארגון המושלם של המעמד וכן לשר הפנים והפריפריה אריה דרעי שפרש את חסות משרד הפריפריה על המעמד.

בחלקו הראשון של המעמד הנעים הבעל מנגן המפורסם שלומי גרטנר מלונדון, יחד עם מקהלת 'יחד'. את החלק השני במעמד הנעים הבעל מנגן המפורסם זנוויל וינברגר, החלק המוזיקלי נערך עם תזמורת מורחבת של עשרה כלים בניצוחו של אהרלה נחשוני.

את ברכת רבני העיר הביא הגרש"ז פרלשטיין, שעמד בדבריו על הרמת קרן התורה שנעשתה בבית שמש בבין הזמנים האחרון כאשר בתי מהמדרשות היו מלאים באלפי בני ישיבות שהקדישו שעות ללימוד התורה. כן קשר שבחים לאיגוד בני הישיבות בבית שמש שמרימים את קרנם של בני הישיבות.

בין נאום למשנהו עלו קבוצות של בני ישיבות לערוך סיומים על בימת הכבוד, הקבוצות חולקו לפי המסכתות, כשאת הסיומים מלווים הקהל הגדול בשירה ובריקודים נלהבים לכבודה של תורה ולכבודם של עמלי התורה.

את אגרת ברכת מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי למעמד קרא הגרמ"ט דינקל ואת אגרת הברכה למעמד של מרן ראש הישיבה הגר"ג אדלשטיין הקריא הגר"א קורנפלד.

בהדרת כבוד, בשיר ובקול רינה קיבל הקהל את פניו של מרן הגרב"מ אזרחי שליט"א ראש ישיבת עטרת ישראל וחבר מועצת גדולי התורה, שנשא את המשא המרכזי בו שילב בין חשיבות לימוד התורה בבין הזמנים לבין ההכנה הנדרשת לקראת חודש אלול. "ראו מה בין בני לבין חמי, אלו יוצאים לחופש ואול יוצאים לחופש, אבל בני הישיבות לא יוצאים לחופש כי הם יושבים בבית המדרש גם בימי החופש, תראו את הקהל הגדול שיושב כאן, את מאות מסיימי המסכתות, אלו לא דברים של מה בכך, אלו דברים שמביאים התעוררות גדולה בשמים, חזי בני חביבי, ולכך אשריכם בני הישיבות בבית שמש שזכיתם לקדש שמים", אמר הגרב"מ אזרחי במשאו.

השארת תגובה