החל מהיום: רישום נישואין גם במודיעין עילית

רישום נישואין במודיעין עילית
רישום נישואין במודיעין עילית

הבוקר (שני) נפתחה לראשונה לשכת רישום נישואין במודיעין עילית. בטקס שהתקיים בבית הדין של רב העיר הרה״ג מאיר קסלר, בהשתתפותו של הרב הראשי לישראל. ובמעמד רבני העיר רב אחוזת ברכפלד הרב ישראל זיכרמן, הרב יצחק לוקסנברג, הרב שלמה פוזן, הרב חנניה יו״ט ליוש, הרב אפריים רוטשילד הרב יורם סרי והרב שמואל חיים דומב.

המצב עד היום במודיעין עילית היה שכל זוג אשר רצה להרשם לנישואין נאלץ לכתת רגליו לערים השונות יצר קושי רב לתושבי העיר. המהלך יצא לפועל לאחר פנייתם של רב העיר הרב מאיר קסלר וראש עיריית מודיעין עילית יעקב גוטרמן לרב הראשי, אשר נענה לבקשה והחל בהליך של מינוי רב רושם נישואין לעיר בכדי לתת מענה לאלפי הזוגות הצעירים.

בישיבת מועצת הרבנות מערב פסח האחרון העביר הרב הראשי יחד עם חברי המועצה, החלטה למנות את הרב חיים זלץ כרב רושם נישואין בעיר ומעתה עם פתיחת לשכת הרישום נישואין יוכלו תושבי מודיעין עילית להרשם אצל הרב זלץ וללא צורך לכתת רגליהם לערים שכנות.

רב העיר הרב מאיר קסלר העלה על נס את מאמציו של הרב הראשי להביא נושא זה לכלל ביצוע לטובת עשרות אלפי התושבים בעיר מודיעין עילית אשר במשך שנים רבות נאלצו לחפש רב רושם נישואים בערים אחרות ולא יכלו לעשות זאת בעירם ככל שאר הערים. ראש העיר יעקב גוטרמן הודה לרב הראשי הגר"ד לאו שבחכמתו ובתבונתו הביא את נושא רישום הנישואין לכדי עובדה מוגמרת בצורה הטובה ביותר והמקובלת על כולם.

השארת תגובה