חשיפה: איש שס פורש ומקים מפלגה חדשה

הביקורת נגד יו"ר ש"ס הרב אבנר עמר, מביאה ליוזמות חדשות • על הפרק: חבר מועצה מש"ס יוצא לדרך עצמאית והאברך עמירם כלימי שמכריז על הקמת מפלגה במטרה להפעיל לחץ

אריה דרעי יעקב גוטרמן בסיור מודיעין עילית צילום יעקב כהן (19)
אריה דרעי יעקב גוטרמן בסיור מודיעין עילית צילום יעקב כהן (19)

בזמן שראש העיר יעקב גוטרמן הולך וסוגר קצוות אחרונות עם כל הקהלים בעירו לקראת הבחירות, בזירה הספרדית העניינים הולכים ומסתבכים ולא מעט קולות מערערים על בכירותו של יו"ר ש"ס הנוכחי הרב אבנר עמר. הנציג השני ברשימת ש"ס, גולן חסידי, צפוי לפרוש ולרוץ ברשימה אחרת, בנוסף לפעיל מקומי המאיים אך הוא להריץ מפלגה חדשה, במידה וש"ס לא תמליך אותו במקום הרב עמר.

סיעת ש"ס במודיעין עילית מונה שני מנדטים, כאשר מי שקיבל את המושכות בבחירות האחרונות הוא הרב עמר, שמונה לסגן ראש העיר. בבחירות האחרונות, רצה מול ש"ס רשימה אותה הוביל יוני מזרחי, פעיל נמרץ ולוחם באפליה, שלא זכה לחצות את אחוז החסימה.

מאז תחילת הקדנציה, נוצר נתק מר בין חבר המועצה מספר 2 מש"ס, גולן חסידי, לבין יו"ר סיעתו הרב עמר. חסידי, מנהל ת"ת מוכר בעיר, פגוע מדחיקתו מהעשייה ומאי הפקדת סמכויות ממשיות בידיו וכבר כיום מתפקד כסיעת יחיד. בבחירות הקרובות, צפוי חסידי להקים רשימה עצמאית ולהתמודד על מקום במועצה. יצוין כי בעבר דווח כי חסידי יחבור ליוני מזרחי, אך האחרון לא צפוי לחזור לסבב נוסף בפוליטיקה.

מי שעוד מבקש לבחוש בקדירה הוא עמירם כלימי, בן תורה ספרדי ובוגר 'עטרת', שמכריז על גבי שורות אלה על הקמת רשימה חדשה בשם 'הדרך הישרה'. כלימי מציג קלסר עב קרס ובו חתימות לרוב של תושבים העומדים מאחוריו והוא טוען לתמיכת רבנים. כלימי מלא טענות כרימון על יו"ר ש"ס הנוכחית וטוען כי האיש לא מעורב בעשייה העירונית.

על הדרך, הוא תוקף את כולם: "הפניה העיקרית שלי היא לבני תורה ספרדים המחפשים נציג אכפתי שידאג לישיבות ולבתי הכנסת, לאברכים ולרבנים, שיקבלו מלגה מכובדת. צריך שיעמדו צוות רבנים שיהיו אחראים על הקופה הציבורית ולא נציגי המפלגה שנאלצים לחתום כי לא רוצים שיפגע במלגה כמו שהקיים מאיים. גם אין לאלץ רבנים שיחתמו על מנויים לעיתון מפלגתי. בושה וחרפה".

בהפוך על הפוך, טוען כלימי לכבוד התורה, כשלטעמו, אין זה יאה שרב בישראל כמו הרב עמר, יעמוד בראש מפלגה פוליטית. אמירתו מתבססת על כוונותיו הלא מוסתרות של הרב עמר להיבחר לרבנות עיר כלשהי, כמו גם היותו דמות רוחנית הנשלחת למשימות שלום חשאיות וגלויות של מפלגת ש"ס הארצית.

בזמן שהוא מכריז על רשימה חדשה, מפעיל כלימי לחצים לא מתונים על חברי הכנסת של ש"ס על מנת שיבחרו אותו לנציגם. בתחילה השיבו האחראים המוניציפליים לפניותיו אך לאחר מכן העדיפו להתעלם.

גורם בש"ס אומר ל'קו עיתונות' כי "חשבנו בהתחלה שמדובר באיש רציני, עם קהל מאחוריו ועם גיבוי רבני, אבל אנחנו מבינים כעת שהוא רחוק מכך, בלשון המעטה. אין טעם להתעסק בכל תושב שמעורר מאומה בכדי לפוך את עצמו לנציג. זה לא עובד ככה".

להשלמת התמונה נציין כי גם סיעת 'דגל התורה' בעיר מחזיקה בנציג בני תורה ספרדיים, הלא הוא חבר המועצה אליהו אוחיון. בנוסף, בעבר היה 'בלוק' של מאות קולות אופוזיציונריים, רובם מחשמונאים וגני מודיעין שהשתייכו מוניציפאלית למודיעין עילית. באחרונה עברו יישובים אלו לתחומי מועצת מטה בנימין, מה שמעיב על יוזמות של מפלגות בשולי ההגמוניה השלטת בעיר.

2 תגובות
  1. אני אישית כמה פעמים הייתי צריך עזרה בעיר והרב עמר עזר לי מאד ולא נרגע עד שהעניינים טופלו סופית
    לפי תוכן דבריו נשמע שהוא לא מסודר בדעותיו וסותר את עצמו בדעות כלפי הרב עמר
    לא כל בן אדם שרוצה שליטה צריך לרמוס את הצד השני

  2. כנראה שמשה זה גיגי. כי גיגי היחידי שנעזר באבנר עמר ומתפרנס ממנו. את האמת תראו בקלפי ששס תתרסק אם לא יחליפו את אבנר עמר שלא עשה כלום כל הקדנציה.הבנות בלי סמינרים.הקצאות אין. הרבנים לא מקבלים את הכסף המגיע להם וכו וכו

השארת תגובה