ועד ידידי הפלס: "צעדי המחאה ימשיכו ביתר שאת"

"ועד ידידי הפלס" מפרסם הבוקר מודעה רשמית הכוללת תגובה חריפה לגל המעצרים הליליים שביצעה המשטרה ■ "המעצרים הליליים מבטאים טירוף מערכות; לא ישתיקו את קולנו" ■ "מדוע המשטרה אינה חוקרת התנכלויות מהן סובל 'הפלס', בהשראת עיתון יומי שפירסם קריאה פומבית להפעלת לחצים על מפרסמים"

הגר"ש אויערבך בכינוס בארנה
הגר"ש אויערבך בכינוס בארנה

עיתון "הפלס" עצמו נוקט בשתיקה רועמת ואינו מגיב, לא בידיעה חדשותית ולא בטורי המערכת, אך בעמודו הראשון מתפרסמת מודעה של "ועד ידידי הפלס", גוף שהקימו אוהדי העיתון ואשר נועד לסייע לו בתחומים שונים, בעיקר בגיוס מנויים ותומכים, כמו גם בהקמת מיזמים מסחריים שיסייעו לקיומו הכלכלי, וכן בהתארגנות של מחאה צרכנית נגד גופי הפרסום שמחרימים את העיתון.

תחת הכותרת "לא ישתיקו את קולנו" נוקט "ועד ידידי הפלס" במילים קשות נגד התנהלות המשטרה, שלטענתו מופעלת בצורה מגמתית ע"י "גורמים פוליטיים ומסחריים", כשהוא מאשים "גורמים חרדיים, שירדו לשפל המדרגה", בשימוש פסול בכוחות המשטרה "כדי להטיל אימה על משפחות אברכים ותלמידי חכמים ולעצור נשים ואמהות חרדיות על לא עוול בכפם".

הועד טוען כי המשטרה מגלה יחס חד-צדדי בכך שלצורך החקירה והמעצרים האחרונים הוקצו משאבים רבים וכוחות שיטור חסרי תקדים, בעוד נמנעה מלהתייחס לתלונות שהוגשו בעניין עבירות פליליות והתנכלות מאורגנת לעיתון "הפלס". הועד עומד על טענתו כי פניית הקוראים להבעת מחאתם באוזני מפרסמים שמחרימים את העיתון הינה חוקית ולגיטימית, ומזכיר כי דווקא "יתד נאמן" היה זה שפרסם קריאה פומבית ומפורשת שדרבנה את קוראיו לפנות לגופים המפרסמים בעיתון "הפלס", ליידע אותם ולהזהירם כי "אין לפרסם אצלם דברים בשום אופן".

במודעה נכתב כי "ועד ידידי "הפלס" מביע זעזוע ושאט נפש מניסיונות ההשתקה וההפחדה, תוך כדי נקיטת מהלכים חריגים וחסרי תקדים של משטרת ישראל, בצעדים חסרי פרופורציה שמעולם לא ננקטו כלפי "עבירות" מסוג זה. אנו נאלצים לקבוע בצער, כי גורמים במשטרה פועלים באופן חד-צדדי, שקוף ומגמתי, בשירותם של גופים בעלי אינטרסים מסחריים ופוליטיים המשתמשים ברשויות החוק כדי להכריע באמצעותם עימותים הנוגעים למישור האזרחי.

בועד התייחסו למעצר "ההחלטה על "מעצר דרמטי" באישון לילה של עשרות איש, כולם ללא כל רקע פלילי, רק כדי להביאם לחקירה פשוטה, כשניתן לעשות זאת בזימון שיגרתי לתחנת המשטרה כמקובל; גיוסם של כוחות מיוחדים (מאתיים שוטרים, ע"פ הודעת המשטרה) והקצאת משאבים חריגים ל"מבצע מיוחד" שמטרתו לפרוץ לבתים ולעצור יהודים חרדיים באמצע הלילה, ביניהם נשים ואמהות לילדים; העובדה שכמעט כל העצורים שוחררו מיידית לאחר חקירה קצרצרה, כאשר ביהמ"ש קובע כי מצידו לא ניתן היה להטיל עליהם אפילו מעצר בית לימים ספורים; ניסיונו של נציג המשטרה להשמיע בפני ביהמ"ש הגזמות פראיות לפיהן: "מדובר בתופעה חמורה מאד למשק הישראלי. תופעה בעקבותיה המשק פשוט חדל לפעול ואני לא מגזים בתיאור. בגללם משותק המשק!" – כל זאת מעיד על טירוף מערכות, אובדן עשתונות והתנהלות מגמתית של מקבלי ההחלטות, הפועלים תחת לחץ פוליטי ומסחרי.

"ועד ידידי הפלס מוחה על אזלת ידה של משטרת ישראל שנמנעה מלטפל בתלונות רבות שהוגשו מזה כשנתיים ויותר למשטרה, על עבירות פליליות והתנכלות מאורגנת לעיתון "הפלס", לעובדיו ולקוראיו ולכל הבאים עמו בקשר מסחרי. הננו מזכירים כי במקרה זה לא היה צורך ב"חקירה חשאית" שכן מדובר ברדיפה רשמית וממוסדת שנתמכה בקריאה פומבית ומפורשת מעל גבי עיתון יומי שדרבן את קוראיו לפנות באופן אקטיבי אל גופים המפרסמים בעיתון "הפלס", ליידע אותם ולהזהירם כי "אין לפרסם אצלם דברים בשום אופן".

"ועד ידידי הפלס לא יירתע. נעמוד בתוקף על זכות הבעת המחאה הלגיטימית נגד ההחרמה המתמשכת של ציבור בני התורה הצועד לאור רבותיו; נמשיך להתריע בכל דרך חוקית נגד דיכויו של כח צרכני גדול, תוך שימוש באמצעים פסולים המנוגדים לכל הכללים האלמנטריים שאמורים להנחות חברות מסחריות וגופים ציבוריים הפונים לכלל האוכלוסיה בישראל.

"ועד ידידי הפלס מביע מחאה נמרצת נגד גורמים בעלי אינטרסים מסחריים ועסקני ציבור המודרכים ממניעים פוליטיים הפועלים מזה תקופה ארוכה יחד עם קרטל של חברות הפרסום כדי להלך אימים בכל דרך שהיא על גופים ציבוריים וחברות במשק, במטרה להחרים את ציבור קוראי בטאון עולם התורה "הפלס" ולהדירם מכל הפרסומים המיועדים לכלל המדיה החרדית והכללית.

"ועד ידידי הפלס מוחה על הידרדרות נוספת של גורמים חרדיים, היורדים לדיוטא התחתונה ועד לשפל המדרגה, בשימוש פסול בכוחות המשטרה כדי להטיל אימה על משפחות אברכים ותלמידי חכמים ולעצור נשים ואמהות חרדיות על לא עוול בכפם. עד אנה הגענו?!

"ועד ידידי הפלס מודיע כי צעדי המחאה החוקיים והלגיטימיים ימשיכו ביתר שאת  וביתר עוז,  ללא הרף, עד להסרת חרפת ההחרמה המבישה כלפי ציבור בני התורה.

"ועד ידידי "הפלס" מחזק את רוחם של כל היהודים היקרים שנעצרו, בהמשך פעילותם הלגיטימית והחוקית. חזקו ואמצו – וסוף האמת לנצח.

ועד ידידי הפלס

תגובה אחת
  1. חבל מאד שלא הצהרתם עם אלי ישי עכשיו מי שומע אותכם

השארת תגובה