צפו: ה'פטנט' החדש נגד טרור העפיפונים

אז איך נלחם צה"ל בטרור העפיפונים? בסרטון סאטירי שהפיקו חבורת "צבר" בשיתוף עם תנועת "דרך חיים" נראית דרך מקורית של צה"ל להתמודד מול איום העפיפונים. יוצרי הסרטון: "צה"ל והדרג המדיני גוררים רגליים ובוחרים לתקוף עמדות ריקות ומחסני 'נשק' של בלונים"

בסרטון חדש שהנפיקה אמש חבורת צבר בשיתוף עם תנועת "דרך חיים", נראה מחבל בעזה יושב בחדר חשוך ומכין עפיפון תבערה, כשלפתע מכשיר הפלאפון שלו מצלצל. על הקו נשמע חייל צה"ל שמזדהה בשם גיא, אומר למחבל כי הם רואים שהוא מייצר עפיפון, ומוסיף "זה לא מתאים, אני מבקש שתפסיק".

המחבל מסרב ועונה לחייל שלא ייתן לו הוראות. בהמשך הסרטון ממשיכים צלצולי הטלפון למחבל בניסיון למנוע אותו מהכנת העפיפון, ובהמשך גם רמקול שמופעל בחדר, אבל המחבל מתעלם ומנסה להמשיך אך ללא הצלחה, הודות ל'נדנוד' של החיילים ברמקול. בסוף הסרטון מופיע סמל צה"ל עם הכיתוב "צבא ההגנה לישראל" שמלמד כי המדובר בסרטון שהפיק לכאורה צה"ל.

מתניה גבריאלי, מיוצרי הסרטון, מוסר: "צה"ל והדרג המדיני גוררים רגלים בטיפול בטרור העפיפונים. במקום לפעול בנחישות ולפגוע באותם מפריחים, בוחרים בצה"ל לתקוף עמדות ריקות ומחסני 'נשק' של בלונים.. בסרטון, שהינו כביכול סרטון תעמולה של צה"ל, אנו מציגים בהקצנה את הלך הרוח הגורס כי פעולות מגוחכות אלו אכן יצליחו למגר את הטרור".

תגובה אחת
  1. היינו קוראים קבועים של קול העיר, אך השבוע לא הגיע. מתברר שהמחלק לא הכניסו לתיבת הדאר אלא הניח חבילת עיתונים בחדר המדרגות, וכנראה בא אחד הקיצונים וזרקה לאשפה.

השארת תגובה