דרעי מבקש סיוע: "מצבה הכספי של התנועה קשה"

לאחר הבחירות, פונה יו"ר ש"ס אריה דרעי במכתב לפעילי התנועה ואוהדיה, ומודה להם על הסיוע להצלחת ש"ס. ומבקש מהם לסייע לתנועה כלכלית ■ מנכ"ל ש"ס: "לירידה במספר המנדטים השלכות כספיות משמעותיות, והגירעון בתקציב הוא גדול ביותר"

מסיבת הניצחון של ש"ס ואריה דרעי. צילום: יעקב כהן
מסיבת הניצחון של ש"ס ואריה דרעי. צילום: יעקב כהן

ממכתבים ששלחו אמש יו"ר המפלגה אריה דרעי ומנכ"ל התנועה חיים ביטון עולה תמונת מצב עגומה ביחס לחובות כבדים שנותרו מתקופת הבחירות למנהלי מטות ופעילים. בין השאר לנוכח הירידה במספר המנדטים.

במכתב ששיגר יו"ר התנועה, ח"כ אריה דרעי,  ל"נציגי פעילי ותומכי התנועה", הוא כותב: "ברוב הלל ושבח לבורא יתברך אשר לא מנע את חסדו מאתנו וסייע בידנו במערכת הבחירות להניף ברמה את תנועתו של מרן, תנועת ש"ס, חרף כל הקשיים והמכשלות שהוצבו בדרכנו, זכינו לאחדות מופלאה בין כל העדות והחוגים ולתמיכה נדירה של גדולי הרבנים והמקובלים אשר יצאו מגדרם לתמוך בתנועה הקדושה והבהירו את הדרך הנכונה והסלולה".

דרעי מודה לפעילים, "מסורה בזאת התודה והברכה מקרב לב לנציגי התנועה ברחבי הארץ ולעשרות אלפי הפעילים והמתנדבים אשר פעלו יומם ולילה במסירות נפש להצלחת המערכה ולהצלת מפעל חייו של מרן".

מכאן עובר דרעי לתיאור הנטל הכלכלי הכבד שמוטל על התנועה: "והנה כעת, אנו נכונים במשנה מרץ לפעול ולעשות למען עולם התורה והשכבות החלשות, אולם דא עקא, שבעקבות ירידת המנדטים מצבה הכספי של התנועה קשה, ומנגד ההוצאות וההתחייבויות שנטלנו על עצמנו במערכת הבחירות גבוהות מאד, והדבר רובץ כעת כנטל כבד על כתפיה של התנועה.

דרכה של תנועת ש"ס מאז ומעולם לעמוד בהתחייבויותיה, על כן אני פונה בקריאה נרגשת לכל נציגנו ותומכינו היקרים שהתנועה הקדושה יקרה לליבם וחפצים בהצלחתה ושגשוגה, לחץ חושים ולתרום מעט לכיסוי החובות הכבדים".

דרעי פונה בבקשה לפעיליו לבוא לעזרת המפלגה; "על פי חוק, המפלגה יכולה לקבל תרומה בסך 2,300 ₪ מאדם פרטי (לא עסק) וסכום זה מתייחס לכל משפחתו הגרים עמו בבית. תרומה זו מתאפשרת רק בשנה הנוכחית בה התקיימו הבחירות". ומצהיר "אני אישית לוקח על עצמי את התרומה הראשונה ומתחייב להביא עשרה תורמים נוספים".

ומסיים "אבקש מכם לעזרת ה' בגיבורים, פתחו ליבכם והרימו את תרומתכם זו למען התנועה הקדושה, והביאו עמכם עוד עשרה אנשים שיתרמו אף הם. בכוחות משותפים נוכל להקל מעט מנטל החובות הרובץ על התנועה הקדושה ולצאת לדרך חדשה שכולה עשיה משגשגת למען עולם התורה הספרדי ורווחתו הכלכלית".

במקביל שלח מנכ"ל התנועה חיים ביטון מכתב משלו שבו הוא פותח ומודה לפעילים, "אפתח בתודה ענקית לכל אחד מכם. עשיתם מלאכת קודש אדירה באחת ממערכות הבחירות הקשות שידענו אי-פעם, אם לא הקשה ביותר. מבחינה פוליטית ההצלחה בבחירות הייתה גדולה, חרף כל הקשיים הידועים לכם".

אך מוסיף כי "עם זאת, לירידה במספר המנדטים השלכות כספיות משמעותיות, והגירעון בתקציב הוא גדול ביותר – מה שמחייב את כולנו לשנס מותניים".

כאן מבהיר ביטון כי אין מנוס מקיצוץ משמעותי, "לפיכך, ובהמשך למכתבו של יו"ר התנועה הרב אריה דרעי, בו מתבקשים כל נציגינו ופעילינו לסייע בגיוס תרומות ע"מ להקל במעט את נטל החובות הנני פונה אליכם כדלקמן: לאחר בחינת עומק של המשאבים העומדים לרשותנו, והתחייבויותינו לספקים ולפעילים הוחלט על ביצוע קיצוץ רוחבי של 20% בתקציבי כל המטות ברחבי הארץ. אנו מודעים לקושי הרב, אולם אני מבטיח לכם שמדובר בקיצוץ המינימאלי האפשרי, ואין לנו כל אפשרות להקטינו".

לדבריו "לאורך השנים הוכיחה תנועת ש"ס כי היא עומדת בכל התחייבויותיה, וב"ה גם הפעם, על אף המצב הקשה נעשה זאת שוב. אנו משאירים לכם את ההחלטה איך ובמה לקצץ: בין קיצוץ בשכר פעילים, בין בעמידה על המקח מול ספקים ובין באי-תשלום למי שהתחייב לעבוד ולא עשה זאת.לתשומת לבכם: אין אפשרות חוקית לקצץ בשכרם של יושבי קלפיות (למעט משקיפים).

ומסיים "אבקש את הבנתכם למצב שנוצר, ואת שיתוף הפעולה של כולכם במשימה לא פשוטה זו, בכוחות משותפים נצא ב"ה לדרך חדשה".

השארת תגובה